Ville Valo

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Juha Mustonen

Ville Valo wskazał swój ulubiony utwór z nadchodzącego albumu. Skąd ten wybór?

2023-01-10 19:00

Już w piątek 13 stycznia na rynku ukaże się pierwszy solowy album Ville Valo, który działa obecnie pod pseudonimem VV. Muzyk tego samego dnia wyruszy w trasę, promującą płytę "Neon Noir", w ramach której zagra dwa koncerty w Polsce. Claudia Antoszewski z radia Eska Rock miała okazję porozmawiać z Ville! W rozmowie padło wiele ciekawych wątków, a jednym z nich jest z pewnością wskazanie przez artystę jego ulubionego utworu z wydawnictwa. Sprawdźcie!

Już w piątek 13 stycznia ukaże się pierwszy w karierze solowy album Ville Valo. W ramach rozpoczęcia tej ścieżki w swoim muzycznym życiu, muzyk występuje pod pseudonimem VV. Tego samego dnia artysta wyruszy w trasę koncertową, na której promować będzie wydawnictwo, zatytułowane Neon Noir. W jej ramach Ville zagra aż dwa koncerty w Polsce! Pierwszy występ odbędzie się dokładnie w Walentynki, czyli 14 lutego w warszawskim Klubie Stodoła. Dzień później legenda gotyckiego metalu zawita do Krakowa, do tamtejszego Klubu Studio. Jeszcze przed premierą krążka poznaliśmy trzy promujące go single - Loveletting, Echolocate Your Love oraz The Foreverlost. Łącznie na płytę złoży się jednak aż dwanaście kompozycji!

Ville Valo wskazał swój ulubiony utwór z nadchodzącego albumu. Skąd ten wybór?

W ramach promocji nadchodzącego albumu Ville udziela licznych wywiadów - muzyk znalazł chwilę, by porozmawiać też z Claudią Antoszewski z radia Eska Rock! W wywiadzie mowa jest o wielu, niezwykle interesujących wątkach. To właśnie nam VV odpowiedział na pytanie, jaki jest jego ulubiony utwór z całej płyty. Ville wskazał na numer tytułowy, czyli Neon Noirktórego słuchacze nie mieli jeszcze szansy wysłuchać. Skąd ten wybór? Dlaczego to właśnie ten utwór jest tak wyjątkowy?

Wielki powrót! Ville Valo o "Neon Noir" w Esce Rock.

Tytułowy numer "Neon Noir". Myślę, że pracowałem nad nim od 2021 roku. To piosenka, która dała mi tytuł albumu, ale także dała mi pomysł na to, jak cały album powinien brzmieć. W tej piosence wszystkie różne aspekty muzyki złączyły się ładnie w całość. Jest rockowy nastrój, jest też sentymentalnie. Część melodyczna jest eteryczna, senna, showgaze'owa i piękna - powiedział Ville w wywiadzie dla Eska Rock.

Ville Valo w rozmowie z Eska Rock!

Czym różni się bycie w zespole od tworzenia samemu? Jak artysta wspomina proces nagrań płyty, który przypadł na czas pandemii? Jakie gatunki i zespoły inspirowały go podczas prac nad Neon Noir? Ville woli grę w małych klubach czy na dużych festiwalach muzycznych? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi znajdziecie w wywiadzie!