Ville Valo otwarcie o tym, dlaczego doszło do rozpadu HIM: Straciliśmy to

i

Autor: Materiały prasowe Dlaczego zespół HIM zakończył działalność?

Ville Valo otwarcie o tym, dlaczego doszło do rozpadu HIM: "Straciliśmy to"

2023-01-05 13:15

W 2017 roku zespół HIM postanowił zakończyć działalność. Fińska formacja, której udało się osiągnąć bardzo duży sukces na całym świecie, pożegnała się z fanami na wyjątkowym koncercie. Dlaczego w ogóle doszło do rozpadu grupy? Nieco więcej na temat tej kwestii opowiedział Ville Valo w jednym z najnowszych wywiadów.

Zespół HIM powstał w 1991 roku i choć zawiesił działalność już dwa lata później, to powrócił w 1995 roku. Dopiero w 1997 roku ukazał się debiutancki album grupy, Greatest Lovesongs Vol. 666. W kolejnych latach formacja wydała kolejne siedem płyt, które cieszyły się dużą popularnością na całym świecie. Niestety, w marcu 2017 roku zespół oficjalnie poinformował, że zakończy działalność po odbywającej się w tamtym czasie trasie koncertowej. HIM zagrał swój finałowy koncert w Sylwestra 2017 roku w ramach Helldone Festival. Jakiś czas temu Ville Valo udzielił wywiadu, w którym powiedział, że nie jest w stanie niczego wykluczyć, nic więc nie stoi na przeszkodzie temu, aby grupa w przyszłości ponownie zjednoczyła się. 

Dlaczego zespół HIM zdecydował się zakończyć działalność?

W kolejnej rozmowie artysta został zapytany o to, dlaczego grupa zdecydowała się zakończyć działalność. W wywiadzie dla Sonic Seducer Ville zdecydował się opowiedzieć o tym nieco więcej. Muzyk przyznał, że już wiele lat przed oficjalnym zakończeniem działalności grupa zaczęła się wypalać, jednak sporo czasu jej członkom zajęło uświadomienie sobie tego. Valo powiedział, że choć zespół sporo koncertował, to nie brzmiał jak przed laty, stracił pewną iskrę. Wokalista zauważył, że członkowie HIM usiedli do rozmowy i jak ludzie dorośli uznali, że czas najwyższy zakończyć ten rozdział w ich życiu. 

Podsumowanie roku. | Dobrze Rockuje #5

Staraliśmy się, aby wszystko działało. Ale to po prostu nie brzmiało tak dobrze, jak byśmy chcieli. Myślę, że straciliśmy iskrę, że tak powiem. I staraliśmy się zachować jak dorośli w tej sprawie i uznaliśmy, że może to po prostu nie nasz czas, ponieważ nie można nas winić za to, że nie próbowaliśmy. Naprawdę próbowaliśmy to wszystko przemyśleć - powiedział Ville w rozmowie.