Searching for Management z ostatnim singlem przed premierą albumu - czas na Matrix!

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Renata Szwarc Searching for Management - ostatnia prosta przed albumem

Searching for Management z ostatnim singlem przed premierą albumu - czas na "Matrix"!

2023-01-20 11:30

Nieprzewidywalny duet Searching for Management ponownie zaskakuje. Producent Michał Ruksza i perkusista Jakub Szwarc ponownie zmieniają tempo w swoim kolejnym utworze — Matrix — nie mniej intrygującym, choć nieco wolniejszym, skupionym na zapętlonych partiach muzycznych. Za chwilę premiera albumu!

Nazwa utworu wzięła się z jego motoryczności, opartej na zapętlonym schemacie przywodzącym na myśl roboty. Stąd też nawiązanie do “Matrixa”, jak i nieprzypadkowy wybór tancerza w klipie — komentuje Jakub Szwarc.

Klip do singla "Matrix"

Teledysk do singla nakręciła Paula Krauze, a wystąpił w nim Mariusz Lubawy, znany i ceniony polski tancerz stylu popping, znany jako Mario Popping.

Kim są Searching for Management?

Searching for Management specjalizują się w energetycznym graniu i szybkim tempie, choć nie stronią też od ambientów czy zawiłości IDM. Sami mówią o sobie: "Szukamy przyszłości w echach przeszłości, posługując się teraźniejszością". 

Brzmienie duetu to trochę duszny klub, a trochę koncert. Wszystko to dzięki łączeniu instrumentów i urządzeń typowych dla muzyki elektronicznej (sekwencery, samplery, syntezatory z różnymi efektami) z żywiołowością i dynamiką brzmienia akustycznej perkusji. Formuła grania live sprawia, że muzyka wychodząca spod szyldu zespołu wymyka się z ram stereotypowych konwenansów kojarzonych z elektroniką. Dodatkowo koncerty duetu uświetnia czynnik improwizacyjny, który sprawia, że ich utwory na żywo nigdy nie brzmią tak samo. Niebanalne poszukiwania Searching for Management owocują zaskakującą, energetyczną mieszanką, która płynnie wprowadza słuchacza w rodzaj pozytywnego transu, muzycznej przygody i wyjątkowych doznań.

Co tam w środku gra - Happysad - Odrzutowce i kowery

Ciekawostką może być to, że wywodzę się ze środowiska jazzowego, jednak kilka lat temu poznałem zespół, który zupełnie zawrócił mi w głowie i otworzył uszy na nowe gatunki w muzyce. Mowa o Underworld, bardzo popularnym składzie w latach 90., który stworzył między innymi ścieżkę dźwiękową do filmu „Trainspotting”. Brytyjczycy stali się dla mnie fascynacją, a jednocześnie inspiracją do postania zespołu Searching for Management – dodaje Jakub Szwarc.