Searching for Management niczym wyjęci z soundtracku do Stranger Things!

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Renata Szwarc Nowy singiel duetu jest już dostępny!

Searching for Management niczym wyjęci z soundtracku do Stranger Things! Nowy singiel duetu jest już dostępny!

2022-10-07 12:34

Searching for Management prezentują kolejny singiel zapowiadający ich nadchodzący, debiutancki album. Cloud to bardziej surowa odsłona duetu.

Searching for Management specjalizują się w energetycznym graniu i szybkim tempie, choć nie stronią też od ambientów czy zawiłości IDM. Sami mówią o sobie: "Szukamy przyszłości w echach przeszłości, posługując się teraźniejszością."

Brzmienie duetu to trochę duszny klub, a trochę koncert. Wszystko to dzięki łączeniu instrumentów i urządzeń typowych dla muzyki elektronicznej (sekwencery, samplery, syntezatory z różnymi efektami) z żywiołowością i dynamiką brzmienia akustycznej perkusji. Formuła grania live sprawia, że muzyka wychodząca spod szyldu zespołu wymyka się z ram stereotypowych konwenansów kojarzonych z elektroniką. Dodatkowo koncerty duetu uświetnia czynnik improwizacyjny, który sprawia, że ich utwory na żywo nigdy nie brzmią tak samo. Niebanalne poszukiwania Searching for Management owocują zaskakującą, energetyczną mieszanką, która płynnie wprowadza słuchacza w rodzaj pozytywnego transu, muzycznej przygody i wyjątkowych doznań.

Ciekawostką może być to, że wywodzę się ze środowiska jazzowego, jednak kilka lat temu poznałem zespół, który zupełnie zawrócił mi w głowie i otworzył uszy na nowe gatunki w muzyce. Mowa o Underworld, bardzo popularnym składzie w latach 90., który stworzył między innymi ścieżkę dźwiękową do filmu „Trainspotting”. Brytyjczycy stali się dla mnie fascynacją, a jednocześnie inspiracją do postania zespołu Searching for Management – dodaje Jakub Szwarc.

Zespół Highly Suspect o nowym singlu i planach na przyszłość

Searching for Management niczym wyjęci z soundtracku do Stranger Things

Zespół tworzony przez Jakuba Szwarca (perkusja, elektronika) i Michała Rukszę (syntezatory, elektronika) specjalizuje się w graniu live-techno, co zaprezentowali w swoim debiutanckim singlu Oslo. Kolejna propozycja od Searching for Management udowadnia, że muzyka elektroniczna daje szerokie pole eksploatacji, a łatka „techno” nie ogranicza ich do jednego stylu brzmienia.

Powtarzalność to coś, co Searching for Management jest raczej obce, nawet jeśli ich najnowszy singiel opiera się na czterodźwiękowym motywie, zapętlonym przez niemal cały utwór. Cloud to pierwsza kompozycja stworzona w duecie przez Szwarca i Rukszę, która oddaje surowość brzmienia duetu. Jest tajemniczo, mrocznie i niepokojąco, przez co utwór śmiało mógłby zasilić soundtrack serialu Stranger Things. Premierze singla towarzyszy teledysk w postaci live sesji, podczas której możemy obserwować Searching for Management w wydaniu live. Sprawdźcie!

Jak dobrze znasz "Stranger Things"? Quiz dla prawdziwych fanów serialu Netfliksa!

Pytanie 1 z 10
W jakim miasteczku rozgrywa się akcja "Stranger Things"?