Seriale na kwiecień 2023: najciekawsze premiery i powroty. Co obejrzeć w tym miesiącu?

i

Autor: Netflix; HBO Max; SkyShowtime Seriale na kwiecień 2023: najciekawsze premiery i powroty. Co obejrzeć w tym miesiącu?

Premiery serialowe

Serialowe premiery na kwiecień 2023 - najciekawsze powroty i nowości. Co obejrzeć w tym miesiącu?

2023-03-30 14:48

Jakie seriale zadebiutują na popularnych platformach pokroju Netfliksa, HBO Max i Disney+ w tym miesiącu? Które nowości szczególnie warto obejrzeć? Sporządziliśmy dla was listę najciekawszych serialowych premier na kwiecień 2023 roku.

Kwiecień 2023 na polu serialowym to przede wszystkim czas wielkich debiutów, choć nie obejdzie się bez kilku wyczekiwanych powrotów. W tym miesiącu czeka nas premiera drugiego polskiego serialu platformy HBO Max, a także wyczekiwanego (i wzbudzającego szereg obaw) prequela kultowego „Grease”. Ponadto Netflix pokaże nam serial od studia A24, tego samego, które powołało do życia oscarowe „Wszystko wszędzie naraz”, a już pod koniec miesiąca spotkamy morderczą Candy Montgomery o obliczu Elizabeth Olsen.

„Upadek królestwa” sezon 5 (1 kwietnia, wszystkie odcinki) – Netflix

Piąta i zarazem finałowa odsłona serialowych przygód Uhtreda z Bebbanburga, która wreszcie zawita na Netfliksa. Choć w Anglii od lat panuje pokój, Uhtred jest przekonany, że problemy czają się tuż za rogiem. Jego przeczucie lada moment ma się potwierdzić. Przypominamy również, że jeszcze w tym miesiącu streamer pokaże filmową kontynuację serialu, „Siedmiu królów musi umrzeć”.

„The Good Mothers” (5 kwietnia) – Disney+

Ten zainspirowany prawdziwą historią serial to wielowątkowa opowieść, której bohaterkami są trzy kobiety: Denise (Gaia Girace) - córka Lei Garofalo (Micaela Ramazzotti), Maria Concetta Cacciola (Simona Distefano) i Giuseppina Pesce (Valentina Bellè), urodzone w jednej z najgroźniejszych rodzin włoskiej mafii. Pokazuje on między innymi ich odwagę w przeciwstawieniu się ‘Ndranghecie i próbę zniszczenie jej od środka. Na pomoc przyjdzie im prokurator Anna Colace (Barbara Chichiarelli), która właśnie przybyła do Kalabrii. Funkcjonariuszka uważa, że to właśnie kobiety są kluczowe, aby pokonać klany ‘Ndrangheta. Strategia wiąże się jednak z dużym ryzykiem, ponieważ 'Ndrangheta jest dobrze znana ze swoich podstępnych działań i budzącej strach brutalności. Serial „The Good Mothers” podąża za Denise, Giuseppiną i Marią Concettą w ich próbach wyzwolenia się spod kontroli przestępców, współpracy z władzami i zapewnienia swoim dzieciom nowej przyszłości.

 „Awantura” (6 kwietnia, wszystkie odcinki) – Netflix

Incydent przemocy drogowej, w którym uczestniczy dwoje nieznajomych, wywołuje konflikt, który wyciąga z nich to, co najgorsze.

„Grease: Rise of the Pink Ladies” (7 kwietnia, pierwsze dwa odcinki) – SkyShowtime

Akcja tego rozśpiewanego serialu toczy się 4 lata przed fabułą kultowego Grease. W 1954 roku, nim rock’n’roll stał się modny, a gang T-Birds zaczął być uważany za najfajniejszy w szkole, cztery zbuntowane outsiderki postanawiają zacząć żyć na swoich zasadach. Ich bunt szybko wywołuje w szkole moralną panikę, która na zawsze zmieni liceum Rydell High.

„Facet z Florydy” (13 kwietnia, wszystkie odcinki) – Netflix

Skompromitowany i zadłużony gliniarz wraca na rodzinną Florydę, żeby zrealizować podejrzaną misję, po czym pakuje się w mordercze poszukiwanie skarbu.

„#BringBackAlice” (14 kwietnia, pierwszy odcinek) – HBO Max

Akcja „#BringBackAlice” rozgrywać się będzie w Trójmieście, gdzie pewnego dnia znika popularna influencerka Alicja Stec (w tej roli Helena Englert). Poszukiwania nie przynoszą żadnych skutków, aż rok później dziewczyna odnajduje się w tajemniczych okolicznościach. Szkopuł w tym, że nie pamięta praktycznie nic z ostatnich miesięcy. Nie wszyscy jej jednak wierzą, a sama Alicja okazuje się być kluczem do poszukiwań innej zaginionej nastolatki. Na domiar złego główna bohaterka nabiera coraz większych podejrzeń, że jej "przyjaciele" wiedzą znacznie więcej, niż są gotowi przyznać.

„Miłość i śmierć” (27 kwietnia, pierwszy odcinek) – HBO Max

„Miłość i śmierć” opowiada historię dwóch rodzin mieszkających na przedmieściach Dallas. Candy i Pat Montgomery oraz Betty i Allan Gore prowadzą pozornie szczęśliwe życie, do momentu w którym pozamałżeński romans nie doprowadza do tragedii. Miniserial jest inspirowany książką “Evidence of Love: A True Story of Passion and Death in the Suburbs” oraz serią artykułów publikowanych w Texas Monthly (“Love & Death in Silicon Prairie,” Part I & II).

„Łasuch” sezon 2 (27 kwietnia, wszystkie odcinki) – Netflix

Wyjątkowy chłopiec, jelonek Gus, zostaje uwięziony przez Ostatnich Ludzi. W ucieczce chce pomóc także niedawno poznanym hybrydom. Nie mają wiele czasu.

Jak dobrze znasz najpopularniejsze seriale ostatnich lat? Quiz dla prawdziwych serialomaniaków!

Pytanie 1 z 10
"Dom z papieru": kto był pomysłodawcą skoku na Bank Hiszpanii?
Polskie seriale popularne za granicą | To Się Kręci #6
Źródło: Serialowe premiery na kwiecień 2023 - najciekawsze powroty i nowości. Co obejrzeć w tym miesiącu?