Męskie Granie

i

Autor: Adam Burakowski/REPORTER, Karol Makurat/REPORTER

Quiz

Znasz hymny Męskiego Grania na pamięć? Sprawdź się w quizie z tekstów utworów

Czy pamiętacie doskonale teksty hymnów Męskiego Grania? Sprawdźcie swoją wiedzę w naszym najnowszym quizie. Eksperci nie będą mieć problemu ze zdobyciem maksymalnej liczby punktów!

Quiz: hymny Męskiego Grania. Pamiętasz teksty tych utworów?

Pierwsza trasa koncertowa Męskiego Grania odbyła się w 2010 roku. Z każdym kolejnym rokiem ta cykliczna impreza, która na stałe zapisała się w koncertowym kalendarzu w naszym kraju, cieszyła się coraz większą popularnością. 

Nie da się ukryć, że wyróżnikiem MG stały się utwory promujące, czyli tzw. hymny, bez których ciężko sobie wyobrazić tę letnią trasę koncertową. Odpowiadają za nie specjalnie stworzone Orkiestry, których składy, co roku, się zmieniają. 

Mamy supermoce! - Męskie Granie 2023 w Esce Rock

Ponadto zespół, zebrany specjalnie w związku z MG, oprócz stworzenia hymnu promującego całą trasę, wykonuje w czasie swoich koncertów różne utwory z historii polskiej muzyki rozrywkowej w odświeżonych aranżacjach.

Do tej pory więc światło dzienne ujrzało aż 14 hymnów, niebawem do tego grona dołączy kolejny. Wciąż bowiem czekamy na tegoroczną piosenkę przewodnią. 

W związku z tym, postanowiliśmy Wam umilić czas wspomnianego oczekiwania. Nie tak dawno, na naszej stronie, pojawił się wyjątkowy ranking, w którym uszeregowaliśmy wszystkie hymny – od najsłabszego do najlepszego (link do artykułu znajdziecie powyżej). 

Teraz natomiast stworzyliśmy quiz, w którym sprawdzimy Waszą wiedzę ze znajomości tekstów takich utworów, jak m.in. "Elektryczny", "Wataha", "Początek" czy "Supermoce". Jeśli śledziliście uważnie kolejne piosenki promujące Męskie Granie, nie będziecie mieli z pewnością problemów ze zdobyciem maksymalnej liczby punktów. 

Rozwiąż nasz quiz:

Hymny Męskiego Grania. Pamiętasz dobrze ich teksty? Sprawdź się w quizie

Pytanie 1 z 10
Na początek coś w miarę na świeżo. W "Supermocach" Vito Bambino śpiewa: "Zatańczymy wbijaj ze mną na groove. Kiedy wbijam na...":