Zbigniew Zaranek - metalowy wokalista WYGRAŁ The Voice Senior! Jego głos zachwycił całą Polskę!

i

Autor: Pawel Wodzynski/East News Metalowiec wygrał "The Voice Senior"

Zbigniew Zaranek - metalowy wokalista WYGRAŁ "The Voice Senior"! Jego głos zachwycił całą Polskę!

2023-02-19 10:50

Już od etapu Przesłuchań w ciemno stało się jasne, że mamy do czynienia z potencjalnym zwycięzcą. Jeszcze ciekawiej zrobiło się, gdy okazało się, że ten wspaniały głos należy do Zbigniewa Zaranka - legendy polskiego metalu. Wokalista brawurowo radził sobie na kolejnych etapach, aż w końcu dotarł do finału, który wygrał!

Zbigniew Zaranek natychmiast stał się sensacją tegorocznej edycji show. Na etapie Przesłuchań w ciemno zaśpiewał utwór I’ll Never Fall In Love Again i sprawił, że odwróciły się fotele całej czwórki jurorów, on sam zdecydował się dołączyć do drużyny Maryli Rodowicz. Jeszcze ciekawiej zrobiło się, gdy wszyscy uświadomili sobie, z kim właściwie mają do czynienia. 

W 1982 roku na polskim rynku muzycznym powstał zespół Test Fobii Kreon, którego wokalistą i współzałożycielem jest właśnie Zaranek. Formacja bardzo szybko stała się jednym z ciekawszych graczy rodzimego heavy metalu, który w tamtym okresie przeżywał swój najlepszy okres. Jeszcze głośniej o grupie zrobiło się w 1985 roku, gdy ten wygrał Festiwal w Jarocinie. Grupa wzbudzała kontrowersje i zachwyt swoim ostrym graniem, w 1988 roku wydała album Zdrada. prawo. kara... i co jeszcze czeka nas?, jednak już w 1991 roku przestała istnieć, Kreon powrócił, ze Zbigniewem Zarankiem na wokalu, w 2012 roku - w 2018 roku ukazał się najnowszy singiel formacji, który był zapowiedzią nowego wydawnictwa grupy. Na te jeszcze czekamy, ale nie da się ukryć - teraz wyczekiwania stały się jeszcze większe.

Zbigniew Zaranek wygrał "The Voice Senior"!

Zbigniew Zaranek przechodził przez kolejne etapy show, zachwycając swoimi występami całą Polskę. Wokaliście, zgodnie z przewidywaniami, udało się dotrzeć aż do samego finału i ostatecznie wygrać cały program! W finale Zaranek wykonał utwory Dziwny jest ten świat Czesława Niemena oraz Nie Widzę Ciebie w Swych Marzeniach z repertuaru grupy SkaldowieGratulujemy i czekamy na nowe kompozycje, zarówno od zespołu Kreon, jak i w ramach solowej kariery artysty!

Co tam w środku gra - Black Sabbath - Technical Ecstasy