Ville Valo wskazuje, jakie zespoły inspirowały go podczas prac nad nowym albumem: To jak powrót do dzieciństwa

i

Autor: Materiały prasowe Ville Valo zdradza, jakie brzmienie i grupy inspirowały go podczas prac nad "Neon Noir"

Ville Valo wskazuje, jakie zespoły inspirowały go podczas prac nad nowym albumem: "To jak powrót do dzieciństwa"

2023-01-13 16:00

To właśnie ten dzień! W sklepach muzycznych i na platformach streamingowych dostępny jest już najnowszy album Ville Valo! Artysta, występujący pod pseudonimem VV, zaprezentował pierwszą solową płytę, zatytułowaną "Neon Noir". Jakie zespoły miały największy wpływ na jej wyjątkowe brzmienie? Artysta opowiedział o tym w wywiadzie, przeprowadzonym przez Claudię Antoszewski z radia Eska Rock!

Nadszedł dzień, na który czekało wielu fanów gotyckiego love metalu! W piątek 13 stycznia swoją premierę miał pierwszy solowy album Ville Valo! Były wokalista i autor tekstów legendarnej fińskiej grupy, HIM, działający obecnie pod pseudonimem VV, zaprezentował światu płytę, zatytułowaną Neon Noir. Pierwsze solowe wydawnictwo artysty to prawdziwa muzyczna uczta, na której znajdą coś dla siebie fani różnorodnych brzmień - od metalu, przez ejtisowe syntezatory, aż po klimat balladowy. W dniu premiery swoją oficjalną premierę miał także teledysk do tytułowego utworu, który Ville określił mianem swojego ulubionego z całej płyty.

Ville Valo wskazuje, jakie zespoły inspirowały go podczas prac nad nowym albumem

Neon Noir zachwyca swoim świeżym i różnorodnym klimatem, choć czuć w nim wyraźnie oczywiście także ducha HIM. Jakie inne zespoły inspirowały Ville podczas prac nad tym krążkiem? Okazuje się, że muzyk postanowił wrócić do samych korzeni, a więc do swojego dzieciństwa! W rozmowie z Claudią Antoszewski z radia Eska Rock, VV nie ukrywał, że za główną inspirację posłużyła mu muzyka lat 80. i popularne w tamtym okresie zespoły, jak Depeche Mode, The Cure czy Duran Duran. Valo zaznaczył, że jest otwarty na nową muzykę i stara się, by to, co się dzieje we współczesnym brzmieniu mu nie umknęło, a na solowym wydawnictwo pozwolił sobie na to, na co nie mógł w macierzystej formacji.

Wielki powrót! Ville Valo o "Neon Noir" w Esce Rock.

Muzycznie mówiąc, powróciłem do wielu rzeczy, na których dorastałem. Dużo lat 80. Album ma dużo wpływów z lat 80. Syntezatory, gitary, może trochę tego, czego nie mogłem pokazać będąc w HIM. Muzycy nie byli takimi fanami gatunku indie-gutiar - The Cure. Albo Depeche Mode, zespołów, które ja kocham. The Sisters of Mercy, Duran Duran. Wszystkie popowe rzeczy z lat 80., dorastałem na tym. Słuchałem dużo muzyki z mojej młodości, może trochę nowości też. Nie mogę powiedzieć, że było tylko jedno albo dwa źródła inspiracji, staram się mieć uszy i oczy otwarte i wyczuć najlepsze momenty ze wszystkiego - mówi VV w rozmowie.

Teledysk do "Neon Noir" jest już dostępny!

W dniu premiery albumu artysta wydał także teledysk do tytułowego utworu z płyty - sprawdź go poniżej!