To jedyny współczesny gwiazdor rocka, który nie jest nudny? Robbie Williams nie ma wątpliwości

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Leon Baron Farell Music Ltd./Invision/Invision/East News To najważniejszy dziś gwiazdor rocka?

wypowiedzi muzyków

To jedyny współczesny gwiazdor rocka, który nie jest nudny? Robbie Williams nie ma wątpliwości

2024-04-05 10:36

Dziś często można usłyszeć, że rock umiera, a nowymi przysłowiowymi gwiazdami rocka są raperzy - dyskusje na ten temat trwają od dawna. Brytyjski muzyk Robbie Williams jest jednak zdania, że na współczesnej scenie jest pewna postać, która z pewnością jest gwiazdą rocka, a do tego nie wieje od niego nudą!

Już od dłuższego czasu trwają dyskusje na temat tego, czy muzyka rockowa wciąż jest żywa i ma jakikolwiek wpływ na współczesny rynek. Powszechne jest zdanie, że dziś nie ma już prawdziwych gwiazdorów rocka, o życiu i skandalach których rozpisywałyby się media, a status ten przejęli raperzy. Kwestia do omawiania, czego podjęli już m.in. Janusz Panasewicz czy Krzysiek Sokołowski z Nocnego Kochanka.

Teraz głos w sprawie zabrał Robbie Williams. Brytyjczyk karierę rozpoczynał w boysbandzie Take That, a już w 1997 roku wystartował z karierą solową, w ramach której nagrał na chwilę obecną dwanaście albumów. Choć powszechnie mówi się o nim "brytyjski książę popu", to właśnie on na przełomie lat 90. i 2000. w Europie cieszył się statusem właśnie tej przysłowiowej gwiazdy rocka, niegrzecznego chłopca, którego każdy kolejny krok bardzo uważnie śledziła prasa.

SHORT - Człowiek z Metalu - 7 marca - Suchary | ESKA ROCK

To jedyny nienudny współczesny gwiazdor rocka?

Williams zamieścił na swoim profilu w social mediach wpis, w którym rozmyśla nad tym, jak nudna jest współczesna scena muzyczna. Artysta zaznacza, że nie chodzi mu tyle o muzykę, co o bardzo dużą liczbę bezbarwnych postaci w dzisiejszym świecie show biznesu, które boją się cokolwiek zrobić, czy powiedzieć. Dalej Robbie pisze, że według niego Matty Healy, czyli frontman formacji The 1975 jest jedynym komercyjnym gwiazdorem popowo-rockowym, który stara się nie pozostać nudny i chce zostać w jakiś sposób zapamiętany. Wokalista rozpływa się nad młodszym kolegą po fachu pisząc, że ten jest zawzięty, super mądry, niezwykle utalentowany, a do tego zbuntowany i nie boi się mówić otwarcie o tym, co myśli. Dalej Williams daje do zrozumienia, że zamierza wziąć przykład z Healy'ego i również nie chce już być taki grzeczny, a lista osób, które można by poobrażać jest naprawdę długa.

Zdania Robbiego raczej nie podzieliłby Noel Gallagher. Były muzyk Oasis już w ubiegłym roku w wywiadzie dla magazynu "NME" dosłownie zjechał The 1975, którego muzykę określił jako "gów*o", a samego Matty'ego jeszcze wcześniej nazwał "skur****nem o obwisłych szczękach".

Oto najseksowniejsi muzycy rockowi!