Noel Gallagher w ostrych słowach o The 1975: To gó**o, nie rock

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Mitch Ikeda/Justin Ng/Retna/Photoshot/REPORTER Muzyk Oasis ostro o młodym zespole

wypowiedzi muzyków

Noel Gallagher w ostrych słowach o The 1975: "To gó**o, a nie rock"

2024-03-12 12:44

Noel Gallagher to już legenda branży - muzyk niedawno wydał nowy album swojego projektu. O zespole The 1975 już się mówi, że to jedna z ważniejszych współczesnych formacji. Zarówno Noel, jak i lider The 1975, Matty Healy wzbudzają spore kontrowersje swoimi wypowiedziami, a ostatni ze wspomnianych poruszył nawet temat ewentualnego powrotu Oasis. Teraz Gallagher ostro skomentował sukces The 1975.

Zespół The 1975 rozpoczął działalność w 2002 roku, jednak jego debiutancki album ukazał się dopiero jedenaście lat później. Krążek The 1975 natychmiast wzbudził zainteresowanie krytyków i słuchaczy. Do tej pory formacja wydała pięć płyt, w tym ubiegłoroczną Being Funny in a Foreign Language, a każda z nich dotarła na szczyt brytyjskiej listy przebojów. Nie da się ukryć, że duży wpływ na sukces grupy ma zainteresowanie osobą jej lidera. Matty Healy od samego początku budzi kontrowersje swoim zachowaniem, związkami, czy wypowiedziami. Całkiem niedawno stwierdził on, że Metallica to najgorszy zespół na świecie, później nawoływał braci Gallagher do tego, by przestali się zachowywać jak dzieci i wrócili na scenę jako Oasis. Formacja była jednym z headlinerów ubiegłorocznego Orange Warsaw Festival.

Muzyka rockowa lat 90-tych - zagranica. Kultowe krążki z tego okresu

Noel Gallagher ostro o The 1975

Noel Gallagher stoi obecnie na czele projektu Noel Gallagher's High Flying Birds, którego najnowszy album, Council Skies ukazał się w czerwcu 2023 roku. To właśnie z tej okazji muzyk udzielił wywiadu magazynowi "NME". W rozmowie Gallagher został zapytany o to, czy widzi na rynku jakieś zespoły, które w swoim brzmieniu nawiązują do tradycji Oasis. Noel jest zdania, że obecnie muzyka gitarowa jest znacznie marginalizowana, uważa, że sam fakt zaistnienia Oasis doprowadził do tego, że młodzi ludzie zaczęli ponownie zakładać zespoły na przełomie lat 90. i 2000. Muzyk zaznaczył jednak, że nie uważa, że wszystkie grupy, które obecnie określane są jako "rockowe" rzeczywiście takie są. Jako przykład podał właśnie zespół The 1975, którego twórczość określił jako... gó****ną. To nie pierwszy raz, gdy Noel w ostrych słowach wypowiada się na temat tej grupy - już jakiś czas temu nazwał Healy'ego "skur****nem o obwisłych szczękach".

Oglądałem to [BRIT AWARDS] z moimi dziećmi, dwoma nastoletnimi chłopakami, myśląc: "Czy to ja jestem zrzędliwym starcem, czy to jest gó**o? Obaj stwierdzili: "O nie, to jest pieprzone gó**o”. Najlepszy zespół rockowy The 1975 roku? Ktoś musi to natychmiast przedefiniować, bo to jest… Nie wiem, co to jest, ale na pewno nie jest to pieprzony rock. Czymkolwiek jest rock, to nie jest to - mówi Noel w wywiadzie.

Sprawdź, jakie utwory zespół Red Hot Chili Peppers gra na koncertach najczęściej!