Till Lindemann odwołuje występ na festiwalu! W tle problemy zdrowotne

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Matthias Matthies Till Lindemann odwołuje pokaz

Till Lindemann odwołuje występ na festiwalu! W tle problemy zdrowotne

2023-09-07 10:13

Już jutro, czyli w piątek 8 września, światło dzienne ujrzy najnowszy solowy singiel Tilla Lindemanna. Z pewnością uczestnicy Blue Ridge Rock Festival mieli nadzieję, że dostąpią zaszczytu usłyszenia go premierowo na żywo. Dziś już wiadomo, że tak się nie stanie. Niemiecki muzyk odwołał swój występ na wydarzeniu!

Till Lindemann znajdował się przez ostatnie miesiące na językach mediów na całym świecie. Muzyk został oskarżony o liczne przypadki niewłaściwego zachowania i wykorzystywania seksualnego swoich, najczęściej niezwykle młodych, fanek. Prokuratura w Berlinie zdecydowała się nawet wszcząć śledztwo i przyjrzeć całej sprawie, pod koniec sierpnia jednak wydała komunikat, w którym oświadczyła, iż ze względu na brak dowodów, decyduje się umorzyć postępowanie. 

Zdaje się, że już za chwilę otrzymamy komentarz od Tilla w całej tej sprawie. Już w piątek 8 września swoją premierę będzie miał utwór, zatytułowany Zunge (pol. "język), czyli pierwszy od dwóch lat solowy singiel muzyka. Ten już od kilku dni dzielił się z fanami za pośrednictwem swoich social mediów fragmentami klipu i wiele wskazuje na to, że szybko stanie się on przedmiotem dyskusji.

Co tam w środku gra - Lindemann - Live in Moscow

Till Lindemann odwołał występ!

Uczestnicy Blue Ridge Rock Festival, który odbywa się w dniach 7-10 września, z pewnością mieli nadzieję, że dane im będzie usłyszeć tę kompozycję po raz pierwszy na żywo. Till miał być headlinerem piątkowego wieczoru na scenie Zyn Stage. Niestety, na oficjalnej stronie internetowej artysty pojawił się wpis informujący o odwołaniu tego pokazu! Jako powód takiego stanu rzeczy podano przyczyny zdrowotne, nie napisano jednak, o jakie dolegliwości dokładnie chodzi. Organizatorzy przekazali te wieści także w swoich mediach społecznościowych, podając od razu nowy harmonogram występów tego dnia.

Przypominamy, że Till ma zaplanowany solowy pokaz w Polsce. Odbędzie się on 26 listopada w katowickim Spodku.