Till Lindemann rozpoczął solową trasę koncertową! Tak prezentuje się setlista

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Matthias Matthies Jak prezentuje się setlista solowej trasy Tilla Lindemanna?

Till Lindemann na solowej trasie koncertowej! Jak prezentuje się setlista?

2023-11-26 13:06

Till Lindemann zupełnie nie zwalnia tempa! Niecały tydzień po wydaniu nowego albumu, zatytułowanego "Zunge", muzyk rozpoczął swoją wyczekiwaną, solową trasę koncertową. Pierwszy pokaz za nami, dzięki czemu wiemy już, jakiej setlisty można się spodziewać także po nadchodzącym polskim pokazie! Co Lindemann przygotował dla fanów?

Till Lindemann z pewnością na długo zapamięta powoli kończący się, 2023 rok. Muzyk intensywnie koncertował z zespołem Rammstein, zmagał się z licznymi oskarżeniami o przemoc seksualną i nieprawidłowe zachowania wobec młodych fanek, był przedmiotem śledztwa prokuratury w Berlinie. Te jednak zostało umorzone ze względu na brak wystarczających dowodów, a Till niemal natychmiast wrócił do tego, na czym zna się najlepiej - do muzyki. Kolejnymi singlami wokalista zapowiedział premierę nowej, solowej płyty, Zunge,  która ukazała się w streamingu w pierwszy piątek obecnego miesiąca, czyli 3 listopada. Jeszcze wcześniej, już wiosną, Lindemann ogłosił szczegóły swojej trasy koncertowej, w ramach której już za kilkanaście dni zawita także do Polski!

Till Lindemann - 6 najlepszych solowych numerów artysty / Eska ROCK

Setlista na solowej trasie koncertowej Tilla Lindemanna!

Trasa właśnie wystartowała! Pierwszy koncert odbył się w środę 8 listopada w QUARTERBACK Immobilien ARENA w Lipsku w Niemczech. Pokaz rozpoczął się około godziny 21:10 i trwał do mniej więcej 22:55, czyli niecałe dwie godziny! Ze sceny wybrzmiała setlista, na którą złożyło się osiemnaście kompozycji, a swoje debiuty na żywo zaliczyły kawałki z nowej płyty: Zunge, Schweiss, Altes Fleisch, Tanzlehrerin i Sport frei. Pozostałe kompozycje, które złożyły się na setlistę, to dobrze już znane, solowe Tilla, m.in. Ich weiß es nicht, Gummi czy Knebel. Muzyk nie zdecydował się włączyć do setlisty żadnych utworów Rammsteina, nie zaprezentował także bisu. Poniżej pełna setlista, która wybrzmiała w Lipsku.

Till Lindemann - setlista pierwszego koncertu w ramach nowej trasy

 1. Zunge (Debiut na żywo)
 2. Schweiss (Debiut na żywo)
 3. Fat
 4. Altes Fleisch (Debiut na żywo)
 5. Allesfresser
 6. Golden Shower
 7. Tanzlehrerin (Debiut na żywo)
 8. Ich weiß es nicht
 9. Sport frei (Debiut na żywo)
 10. Blut
 11. Praise Abort
 12. Platz Eins
 13. Fish On
 14. Gummi
 15. Steh auf
 16. Knebel
 17. Ich hasse Kinder
 18. Skills in Pills
 19. Home Sweet Home (z taśmy)

Till Lindemann zagra w katowickim Spodku już 26 listopada!