The Cult wracają z nową płytą! Co wiadomo na temat “Under The Midnight Sun”?

i

Autor: Materiały prasowe Nowe wydawnictwo od The Cult

The Cult wracają z nową płytą! Co wiadomo na temat “Under The Midnight Sun”?

2022-07-26 20:00

Istniejąca od 1983 roku grupa The Cult zapowiedziała premierę nowego wydawnictwa! Album “Under The Midnight Sun” ujrzy światło dzienne już na jesieni - tymczasem sprawdź, jak brzmi pierwszy singiel promujący wydawnictwo. Do kawałka “Give Me Mercy” powstał też teledysk!

The Cult to grupa, której zwolennikom rocka przedstawiać nie trzeba. Istnieją od 1983 roku i od tego czasu cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem fanów i krytyków muzycznych na całym świecie. Określenie „kultowy” w zestawieniu z nazwą zespołu nie jest z całą pewnością tylko grą słów. Na początku ich repertuar stanowiły utwory w klimacie punkowo-gotyckim, natomiast pod koniec lat 80-tych zespół nagrywał już ogniste hard rockowe hity w rodzaju Love Removal Machine czy Fire Woman. Praktycznie od samego początku trzon zespołu stanowią charyzmatyczny wokalista Ian Astbury oraz gitarzysta Billy Duffy, kompozytorzy grupy, których wybuchowe charaktery doprowadzały często do rozłamów w The Cult. W 2006 roku zespół wznowił działalność i opublikował trzy udane wydawnictwa: Born Into This (2007), Choice of Weapon (2012) i Hidden City (2016).

EskaROCK Live! - Organek - Doppelgänger

The Cult wracają z nową płytą!

7 października bieżącego roku ukaże się najnowszy, długo wyczekiwany album The Cult, zatytułowany Under The Midnight Sun. Płyta jest z całą pewnością dowodem na to, że zespół nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i że nadal zamierza celnie komentować rzeczywistość. Under The Midnight Sun to jedna z najbardziej interesujących premier tegorocznej jesieni i zarazem dowód na to, że rock żyje i ma się świetnie. Płytę można już zamawiać pod tym linkiem:

Pierwszy singiel, Give Me Mercy, zawiera w sobie wszystkie elementy, za które fani kochają The Cult. Utworu możesz posłuchać poniżej!