Palaye Royale zapowiedzieli nowy album! Kiedy premiera “Fever Dream”?

i

Autor: Materiały prasowe Nadchodzi nowe wydawnictwo od Palaye Royale

Palaye Royale zapowiedzieli nowy album! Kiedy premiera “Fever Dream”?

2022-08-31 11:59

Palaye Royale zapowiadają czwarty album „Fever Dream”, który ukaże się 28 października. Wydany niedawno tytułowy singiel jest początkiem nowej, wielkiej ery zespołu. Wszystko wskazuje na to, że będzie to największy i najbardziej wizjonerski krążek w dotychczasowym dorobku zespołu.

Palaye Royale to bracia Remington Leith (wokal), Sebastian Danzig (gitara) i Emerson Barrett (perkusja). Ich nadchodzący czwarty album Fever Dream wyłonił się z niezwykle potrzebnej przerwy od chaosu. Zespół zaplanował trasę po Wielkiej Brytanii i Europie na początek 2023 roku, i już wkrótce ogłosi daty koncertów. Palaye Royale zdobył legion oddanych fanów, zgromadził ponad 344 miliony streamów, ponad 30 milionów wyświetleń na YouTube i 1,5 miliona słuchaczy na Spotify miesięcznie. Swoje nastoletnie lata spędzili w Las Vegas, a w 2011 roku przenieśli się do Los Angeles. Trio zaczęło pierwsze koncerty w piwnicy domu, w którym mieszkali. Mimo iż to koncertowanie spowodowało eksmisję zespołu to Palaye Royale zdołali przyciągnąć uwagę takich sław jak Courtney Love. Alex Burdon, córka Erica Burdona, wokalisty The Animals, nalegała, by założyciel wytwórni Sumerian zobaczył zespół. Tej samej nocy zaproponowano im kontrakt. James Iha z The Smashing Pumpkins/A Perfect Circle i Corey Taylor z Slipknot/Stone Sour zaliczają się do prawdziwych fanów zespołu, pracując z nimi jako producenci i zabierając ich w swoje trasy.

Highly Suspect w Esce Rock - o najnowszych singlach, nadchodzącym albumie i trasie po Europie

Palaye Royale zapowiedzieli nowy album! Kiedy premiera “Fever Dream”?

Stworzony we współpracy z nominowanym do nagrody Grammy producentem Chrisem Greatti (YUNGBLUD, Grimes, Poppy), Fever Dream powstał w ciągu roku. Palaye Royale pracowali w odosobnieniu i poświęcili sporo czasu na doszlifowanie każdego bogato zaaranżowanego utworu. Nagrywając Fever Dream w swoim domowym studiu, zespół ostatecznie doszedł do wybiegającego w przyszłość zderzenia art-punka, glam-rocka i britpopu, wykorzystując intensywne studia nad teorią muzyki i ozdabiając album wieloma wyrafinowanymi szczegółami. Krążek ukaże się już 28 października.

Fever Dream tracklista

 1. Eternal Life
 2. No Love in LA
 3. Punching Bag
 4. Broken
 5. Fever Dream
 6. Line It Up
 7. Toxic In You
 8. Wasted Sorrow
 9. Paranoid
 10. Oblivion
 11. Lifeless Stars
 12. King of the Damned
 13. Off With The Head

Teledysk do pierwszego singla, promującego nadchodzący album Palaye Royale

Fever Dream to jeden z najbardziej majestatycznych utworów na albumie, epopeja zakorzeniona w nowo odkrytym poczuciu optymizmu Palaye Royale. Singiel rozpoczyna się momentem refleksji podszytej fortepianem, a następnie szybko przechodzi w triumfalny hymn.

To utwór i teledysk, które w pełni uosabiają tożsamość i ekspresję twórczą Palaye Royale. Po raz pierwszy od dłuższego czasu pisanie i tworzenie piosenek niosą ze sobą poczucie nadziei. Naprawdę staramy się inspirować tych, którzy nas słuchają, aby przyjęli ten przekaz oraz tych, którzy mogą być zagubieni, bo na końcu tunelu zawsze znajdzie się światło. - mówi zespół