Ranking

Oto najlepsze albumy w dorobku Megadeth. Te płyty trzeba po prostu znać!

Megadeth, zespół od samego początku dowodzony przez wokalistę i gitarzystę Dave'a Mustaine'a, od wielu lat należy do czołówki metalowego grania. W ciągu 40 lat istnienia grupa wydała szesnaście studyjnych albumów. My postanowiliśmy wybrać pięć najlepszych. Które krążki Megadeth znalazły się w naszym zestawieniu?

Oto najlepsze albumy w dorobku Megadeth [TOP5]

W 1983 roku gitarzysta Dave Mustaine, który został wyrzucony ze składu Metalliki, założył zespół. Początkowo szukał on wokalisty do Megadeth, ale ostatecznie sam również stanął przed mikrofonem. Od tamtej pory, przez ponad 40 lat, niestrudzenie (pomimo wielu roszad personalnych na przestrzeni tych czterech dekad) stoi na czele jednego z najważniejszych metalowych zespołów w historii. 

Megadeth należy przecież, obok wspomnianej już Metalliki, Slayera oraz Anthraxu, do tzw. Wielkiej Czwórki Thrash Metalu. 

Megadeth - najsłynniejsze numery legendy thrash metalu / Eska Rock

Amerykańska formacja na koncie ma szesnaście studyjnych albumów. Dave Mustaine i spółka zadebiutowali w 1985 krążkiem zatytułowanym "Killing Is My Business... And Business Is Good!", z kolei dyskografię – na ten moment – zamyka "The Sick, The Dying… And The Dead!", który ukazał się na rynku w 2022 roku. 

Dlatego też wskazanie wyłącznie pięciu albumów do naszego rankingu nie było zadaniem łatwym. Zwłaszcza, że w dorobku Megadeth nie brakuje wybitnych i bardzo dobrych płyt, które fani metalu powinni znać. 

Ostatecznie udało nam się wytypować ostateczną "piątkę", którą z czystym sumieniem możemy polecić wszystkim osobom, które jeszcze nie rozpoczęły swojej przygody z twórczością Megadeth. 

Które studyjne albumy tej amerykańskiej formacji wyróżniliśmy? Sprawdźcie w naszej galerii umieszczonej na samej górze artykułu.

Poniżej zapoznacie się z listą najlepszych metalowych albumów wszech czasów: