Ranking

Oto najlepsze albumy Judas Priest. To klasyka ciężkiego grania

Bez formacji Judas Priest muzyka metalowa z pewnością nie wyglądałaby tak samo. Brytyjski zespół kładł podwaliny pod rozwój cięższych brzmień. W swoim dorobku mają albumy, które przeszły do historii. Postanowiliśmy wskazać więc te najlepsze. Mocnych punktów w dyskografii Judas Priest zdecydowanie przecież nie brakuje.

Najlepsze albumy Judas Priest. Oto nasz ranking

Judas Priest to bezsprzecznie jeden z najważniejszych zespołów w historii metalu. Brytyjska formacja, która powstała pod koniec lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku, działa na rynku muzycznym nieprzerwanie od ponad 50 lat. I co najistotniejsze: nie zwalnia. 8 marca 2024 roku na rynku ukazał się ich dziewiętnasty studyjny album zatytułowany "Invincible Shield" (na naszej stronie pojawiła się recenzja całości). 

Jest to więc doskonała okazja, aby stworzyć zestawienie obejmujące najlepsze płyty w dorobku Judas Priest. Wybór, rzecz jasna, nie należał do tych najłatwiejszych. Ostatecznie jednak wskazaliśmy na 5 albumów, których nie wypada nie znać. I właśnie od nich najlepiej zacząć swoją przygodę z twórczością tej legendarnej brytyjskiej kapeli. 

Które studyjne albumy wyróżniliśmy? Sprawdźcie w naszej galerii umieszczonej na samej górze artykułu. 

Jak dobrze znasz zagraniczną muzykę lat 80.? Van Halen, Guns N' Roses, Metallica i inni

Pytanie 1 z 10
Który polski artysta stworzył okładkę albumu "British Steel" Judas Priest?