Oto najczęściej streamowany album metalowy na Spotify w 2023 roku - rodzi się nowa legenda?

i

Autor: Pixaby Który metalowy album był najczęściej streamowany na Spotify w 2023 roku?

Oto najczęściej streamowany album metalowy na Spotify w 2023 roku - rodzi się nowa legenda?

2024-01-11 12:08

Rok 2024 trwa już prawie dwa tygodnie, jednak nasze myśli nadal krążą jeszcze gdzieś w okolicach ostatnich miesięcy, zwłaszcza biorąc pod uwagę różne podsumowania. Tym razem na tapecie pojawia się połączenie muzyki metalowej i platformy Spotify - który album z tego gatunku był tym najbardziej streamowanym w 2023 roku?

Platforma Spotify zdecydowała się podsumować 2023 rok jeszcze w listopadzie. Dokładnie ostatniego dnia tego miesiąca wszyscy użytkownicy i udostępniający tam swoje treści artyści, artystki i zespoły otrzymali osobiste tzw. "Spotify Wrapped". Dzięki temu każdy, kto korzysta z tej platformy przekonał się kto, jakie utworów i jakie gatunki najczęściej pojawiały się w jego czy jej słuchawkach w ostatnich miesiącach. Dzięki temu też dowiedzieliśmy się, które rockowe i metalowe formacje były słuchane w 2023 roku za pośrednictwem Spotify najczęściej i raczej nikogo ze świata ciężkich brzmień nie zdziwił fakt, że na szczycie znalazło się Linkin Park. W 2023 roku z okazji 20-lecia krążka Meteora, grupa opublikowała niewydane wcześniej numery, w tym świetnie przyjęte przez fanów Lost i Fighting Myself.

Linkin Park - 5 ciekawostek o albumie “Meteora” | Jak dziś rockuje?

Najchętniej słuchany metalowy album na Spotify w 2023 roku

A jak to wygląda, biorąc pod uwagę konkretny album? Czy użytkownicy wracali do klasycznych pozycji, czy jednak zwracali się bardziej w stronę tych nowszych? W 2023 roku metalowych premier nie brakowało: nowe krążki wydali m.in. Metallica, Twin Temple, King Gizzard & The Lizard Wizard, KK's Priest, Overkill, Cannibal Corpse, VV, Katatonia, Sleep Token, Blackbraid, Avenged Sevenfold, Avatar, Babymetal czy Within Temptation. Wydawnictwo której z tych formacji najbardziej zainteresowało słuchaczy?

Okazuje się, że użytkownicy Spotify postawili na świeżynkę, która określana jest prawdziwą sensacją sceny metalowej ostatnich lat. Mowa oczywiście o albumie Take Me Back To Eden zespołu Sleep Token. Jak wskazuje portal Loudwire, udało mu się zebrać imponującą liczbę 357 324 681 miliona streamów! Nic dziwnego - kolejne utwory tajemniczej grupy, promujące to wydawnictwo, zyskiwały status wiralowych i dominowały listy najpopularniejszych utworów na Spotify, z czego zupełną sensacją był numer The Summoning.