Oto najczęściej słuchane rockowe i metalowe zespoły według danych ze Spotify Wrapped. Zwycięzca mógł być tylko jeden!

i

Autor: Materiały prasowe/Materiały prasowe - fot. Mark Weiss Kogo spośród rockowych i metalowych wykonawców najczęściej słuchali użytkownicy Spotify Wrapped?

Oto najczęściej słuchane rockowe i metalowe zespoły według danych ze Spotify Wrapped. Zwycięzca mógł być tylko jeden!

2023-12-01 11:57

Ostatnia środa listopada okazała się być dniem, w którym w tym roku ujawnione zostały podsumowania użytkowników platformy Spotify. Wyniki słuchaczy to jednak nie wszystko, a swoje własne dane otrzymali - i często dzielili się nimi - także sami artyści. Jak poradzili sobie w tym roku wykonawcy rockowi i metalowi?

Spotify Wrapped 2023 za nami! W tym roku platforma udostępniła wszystkim tegoroczne podsumowanie w ostatnią środę listopada, a social media dosłownie zalały relacje użytkowników, którzy dzielili się listą artystów, utworów czy podcastów, których najchętniej słuchali w mijających miesiącach. Własne podsumowania otrzymują słuchacze, ale także wykonawcy, wykonawczynie i zespoły. Te pokazują im, w ilu krajach słuchana była ich muzyka, o ile wzrosła - lub zmalała - liczba odbiorców, ile godzin spędzono na słuchaniu i ile ogółem uzyskano odbiorców. Jak to się prezentuje, patrząc na ciężkie brzmienia? Kto był najchętniej słuchany na platformie Spotify spośród grona wykonawców rockowych i metalowych?

Def Leppard - 5 ciekawostek o albumie "Hysteria" | Jak dziś rockuje?

Kogo najchętniej słuchali słuchacze Spotify z rocka i metalu?

Okazuje się, że słuchacze wciąż wracają do tego najbardziej klasycznego, mocnego brzmienia. Największą popularnością, jeśli chodzi o rock i metal, cieszył się w tym roku na Spotify zespół Linkin Park! Co tu dużo mówić - grupa mocno promowała wydaną z okazji 20-lecia specjalną edycję płyty Meteora, a wcześniej nieznany kawałek Lost bił rekordy popularności wśród fanów. Wszystko to przełożyło się na wyniki - w 2023 roku formacja uzyskała imponujące 3 miliardy odtworzeń i zgromadziła słuchaczy w liczbie aż 105,6 milionów! Kto uzupełnia Top 5?

  1. Linkin Park - 3 miliardy odtworzeń, 105,6 mln słuchaczy
  2. Nickelback - 882,3 mln odtworzeń, 52,6 mln słuchaczy
  3. The Smashing Pumpkins - 503 mln odtworzeń, 38 mln słuchaczy
  4. Scorpions -  500,3 mln wyświetleń, 51,6 mln słuchaczy
  5. Mötley Crüe - 442,3 mln odtworzeń, 31,9 mln słuchaczy 
Listen on Spreaker.