Zestawienie

Oto legendarne koncerty na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Dawid Podsiadło także przeszedł do historii

Na Stadionie Śląskim w Chorzowie, na przestrzeni lat, odbyło się wiele koncertów, które przeszły do historii. Najświeższym przykładem są dwa występy Dawida Podsiadły, które – według szacunków – zgromadziły łącznie 200 tys. osób. Postanowiliśmy więc przypomnieć legendarne koncerty w Kotle Czarownic.

Niezapomniane koncerty na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Oto nasze zestawienie

Historia Stadionu Śląskiego w Chorzowie, bezsprzecznie najważniejszego sportowego obiektu w województwie śląskim, sięga 1956 roku (w 2009 natomiast rozpoczęła się modernizacja całości, która dobiegła końca osiem lat później). To tutaj odbywały się wielkie mecze piłkarskie, mityngi lekkoatletyczne, ale... nie tylko. Popularny "Kocioł Czarownic" to przecież obiekt uniwersalny. Na stadionie, zlokalizowanym na terenie Parku Śląskiego, na przestrzeni lat zorganizowano też wiele koncertów. 

22 i 23 czerwca tego roku wystąpił tu Dawid Podsiadło. Oba koncerty zostały wyprzedane i, jak informują przedstawiciele obiektu w mediach społecznościowych, "zgromadziły łącznie z obsługą wydarzenia 200 tys. osób". Nie da się ukryć, że te dwa koncerty przejdą do historii chorzowskiego obiektu.

Wspomina pierwsze koncerty w Metallice. "Kręciło mi się w głowie od presji"

W związku z tym, postanowiliśmy wskazać 5 koncertów/wydarzeń, które odbyły się na Stadionie Śląskim i które pamiętamy do dziś. Nie było to łatwe zadanie, gdyż na tym obiekcie zagrały, na przestrzeni lat, największe zespoły. 

Jakie więc występy wskazaliśmy? Tego dowiecie się z galerii umieszczonej na samej górze niniejszego artykułu. 

Poniżej przypominamy natomiast najlepsze rockowe koncerty, które odbyły się w Polsce w 2023 roku:

Listen on Spreaker.