Nadchodzi nowe Live Aid? Co wiadomo na temat Lwów Aid i kto miałby wystąpić na wydarzeniu?

i

Autor: MTV/Courtesy Everett Collection/East News Nadchodzi współczesna edycja Live Aid?

Nadchodzi nowe Live Aid? Co wiadomo na temat Lwów Aid i kto miałby wystąpić na wydarzeniu?

2023-03-06 15:18

Magazyn "The Sun" dotarł do źródeł, które twierdzą, że w tym roku ma odbyć się nowa, współczesna edycja kultowego wydarzenia. Live Aid to jeden z najsłynniejszych koncertów charytatywnych w historii. Według informatorów, nowa odsłona ma na celu wsparcie Ukrainy. Wiadomo gdzie miała by się ona obyć, podano także pierwsze gwiazdy, które miałyby wystąpić na koncercie.

Dość zaskakujące informacje przekazał amerykański magazyn "The Sun". Dziennikarze twierdzą, że dotarli do źródeł, które poinformowały, że w tym roku, dokładnie 24 czerwca na Stadionie Wembley ma odbyć się nowa, współczesna edycja legendarnego wydarzenia Live Aid. Miałaby się ono odbyć pod nazwą "Lviv Aid", czyli Lwów Aid i w swoim założeniu ma być wyrazem pomocy dla ofiar rosyjskiej agresji na Ukrainę. Koncert, tak jak jego pierwowzór, miałby być transmitowany na żywo na całym świecie, a line-up wzbogadzić mają największe współczesne gwiazdy. Głównym celem wydarzenia ma być próba wywarcia presji na Władimira Putina, by ten wycofał się z terenów Ukrainy. Źródła twierdzą, że teren Stadionu jest już zaklepany na podaną datę, a zaproszenia już trafiają do największych nazwisk na świecie.

Kto miałby wystąpić na Lwów Aid?

Wedłu "The Sun", do udziału w wydarzeniu zostali i zostały już zaproszone P!nk, U2, The Killers, The Rolling Stones, Paul McCartney, Florence and the Machine, Adele i Noel Gallagher. Jedyną przeszkodą jest fakt, iż w tym samym terminie odbywa się festiwal Glastonbury, organizatorzy wieżą jednak, że uda im się wszystko pogodzić. 

Najlepsi wokaliści rockowi wszech czasów - zagranica

Live Aid - wzór wydarzenia charytatywnego

Oryginalny Live Aid miał miejsce w sobotę 13 lipca 1985 roku i odbywał się jednocześnie na Stadionie Wembley oraz na stadionie Johna F. Kennedy'ego w Filadelfii. Organizatorami koncertu byli Bob Geldof i Midge Ure, a ich celem było zebranie funduszy na walkę z głodem w Etiopii. Live Aid do dziś uznaje się za jedno z najważniejszych charytatywnych wydarzeń w historii, a wykonanie grupy Queen w ramach koncertu przeszło już do historii.