Mick Jagger i Keith Richards mają własne rzeźby w rodzinnym mieście! Widzicie podobieństwo?

i

Autor: Dartford Borough Council/Andy Ba/Ferrari Press/East News Nietypowy hołd dla muzyków The Rolling Stones

Mick Jagger i Keith Richards (The Rolling Stones) mają własne rzeźby w rodzinnym mieście! Widać podobieństwo?

2023-09-07 9:50

Fani wpadają na różne pomysły dotyczące tego, jak można uhonorować swojego ulubionego artystę, artystkę czy zespół. Jedną z najczęściej stosowanych praktyk jest postawienie pomnika czy rzeźby swojemu idolowi, Taki właśnie zaszczyt spotkał ostatnio muzyków The Rolling Stones. Posągi stanęły w wyjątkowym dla artystów miejscu.

Fani bardzo chętnie i często honorują swoich idoli, tak naprawdę niezależnie od tego, czy Ci nadal żyją i działają na rynku, czy w ramach formy pośmiertnego upamiętnienia. Organizatorzy Wacken Open Air na przykład, wpadli ostatnio na pomysł bardzo wyjątkowego i nietypowego hołdu dla Lemmy'ego Kilmistera. Zorganizowana została cała ceremonia, której punktem centralnym było... złożenie prochów legendy na terenie festiwalu! Nieco bardziej klasyczną formę uhonorowania, gdyż w postaci wzniesienia pomników, otrzymali ostatnio Mick Jagger i Keith Richards.

The Rolling Stones - 5 ciekawostek o albumie “Goats Head Soup” | Jak dziś rockuje?

Rzeźby Micka Jaggera i Keitha Richardsa obiektem kpin w sieci!

Dwa pomniki, przedstawiające artystów, zostały wzniesione i odsłonięte w środę 9 sierpnia w wyjątkowym dla nich miejscu. Mowa o Dartford, w którym Mick i Keith dorastali i gdzie też się poznali w 1961 roku na lokalnej stacji kolejowej. Posągi znane są od teraz jako "The Glimmer Twins", a ich wykonanie zostało zlecone przez radę gminy Darford i stworzone przez Amy Goodman. Cały projekt został uzasadniony faktem tego, jak ważnymi postaciami są muzycy dla tego rejonu.

Wszystko byłoby pięknie gdyby nie to, że rzeźby te wygladają dość komicznie. Szczególnie biorąc pod uwagę twarze obu muzyków - dziwną minę Jaggera (może i charakterystyczną, ale równie charakterystyczny Mick ma uśmiech) i dość niepokojący wzrok Keitha. Co prawda w założeniu patrzy On w dół na swoją gitarę, pierwsze wrażenie może być jednak mylące. Nic więc dziwnego niestety, że oba posągi szybko stały się obiektem kpin. Z drugiej strony wielu jest jednak pod ich wrażeniem. Zdjęcie rzeźby Keitha otwiera artykuł, poniżej zaś fotki Jaggera i obu Panów razem.

Mick Jagger

i

Autor: Dartford Borough Council/Andy Ba/Ferrari Press/East News Rzeźba Micka Jaggera w Dartford
The Glimmer Twins

i

Autor: Dartford Borough Council/Andy Ba/Ferrari Press/East News Rzeźba The Glimmer Twins w Dartford