Wielki powrót The Rolling Stones!

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Mark Seliger Wspaniałe wieści dla fanów The Rolling Stones!

The Rolling Stones - premiera albumu "Hackney Diamonds" JUŻ ZA CHWILĘ! Premiera singla "Angry"

2023-09-06 15:57

W środę 6 września, kilkanaście minut po godzinie 15:00 czasu polskiego, nastąpiło to, na co czekało wielu fanów klasycznego rockowego grania. Zespół The Rolling Stones, na specjalnej konferencji prasowej, prowadzonej przez Jimmy'ego Fallona, podał szczegóły swojego najnowszego albumu! Nie da się ukryć - fani formacji mają sporo powodów do radości!

Już w ubiegłym roku stało się jasne, że coś szczególnego dzieje się w obozie The Rolling Stones. Zespół na dobre pozbierał się po śmierci wieloletniego perkusisty Charliego Wattsa i w studiu nagraniowym postanowił dać ujście swoim emocjom. Plotki o nowopowstającej muzyce Stonesów potwierdzili sami zainteresowani - Ronnie Woods i Keith Richards. Ten drugi w specjalnym noworocznym wideo, skierowanym do fanów, zapowiedział, że będzie się działo, a on sam nie może się doczekać spotkania z fanami, dając w ten sposób do zrozumienia, że można się spodziewać nie tylko nowej muzyki, ale też trasy! 

Kolejne miesiące przynosiły kolejne wieści - gościnny udział na wydawnictwie Paula McCartneya, potwierdzony przez samego zainteresowanego, fakt, iż producentem albumu został Andrew Watt, znany już ze współpracy z legendami ciężkiego brzmienia, chociażby Ozzym Osbournem, czy plotki u udziale w nagraniach byłego basisty, Billa Wymana. Dopiero pod koniec września pojawiły się konkrety, najpierw w postaci plotek na temat projektu pod szyldem "Hackney Diamonds", następnie oficjalnej zapowiedzi, iż ukaże się nowy album, który zapoczątkuje zupełnie nową erę w historii The Rolling Stones, prezentując pierwszy od osiemnastu lat premierowy materiał od zespołu. Wiadomo było także, że na płycie usłyszymy partie nagrane jeszcze przez zmarłego w 2021 roku Wattsa, a fani zastanawiali się, czy to właśnie jego grę słychać w opublikowanym fragmencie kompozycji, sygnowanej hasłem Don't Get Angry With Me. 

The Rolling Stones - 5 ciekawostek o albumie “Goats Head Soup” | Jak dziś rockuje?

Nowa era The Rolling Stones!

Na poznanie wszystkich szczegółów przyszło nam poczekać do środy 6 września. To właśnie tego dnia, kilkanaście minut po godzinie 15:00 czasu polskiego, miała miejsce specjalna konferencja, na której Stonesi w rozmowie z Jimmym Fallonem, przedstawili wszystkie najważniejsze informacje na temat nowego rozdziału w swojej historii.

Nowy album legendarnej formacji, zatytułowany oczywiście Hackney Diamonds, ukaże się już 20 października. Sama konferencja była okazją do zaprezentowania pierwszego singla, zatytułowanego Angry, a także towarzyszącego mu teledysku. Muzycy potwierdzili, że płycie znajdzie się dwanaście kompozycji, z czego na dwóch usłyszmy grę Charliego Wattsa. Gościnnie na płycie pojawią się Stevie Wonder, zgodnie z plotkami, w jednym z utworów zagra Bill Wyman. Na Hackney Diamonds zaśpiewa też... Lady Gaga  w utworze, zatytułowane Sweet Sound of Heaven!

Teledysk z gościnnym udziałem gwiazdy serialu "Euforia"!

Także w środę swoją premierę miał singiel Angry, wraz z towarzyszącym mu klipem. W tym zaś gościnnie pojawiła się jedna z najpopularniejszych obecnie młodych aktorek. Mowa o Sydney Sweeney, znanej z serialu Euforia czy świetnie przyjętego filmu Reality, za rolę w którym krytycy wróżą jej nawet nominację do Oscara! Sprawdź teledysk poniżej!