Megadeth

i

Autor: Wikimedia Commons/Tilly antoine

Wiadomości

Megadeth odświeżył koncertowo kolejny utwór. Tego numeru nie grali od 15 lat!

Muzycy Megadeth potrafią wciąż zaskakiwać swoich fanów w trakcie koncertów. Mało kto się spodziewał, że na tegorocznej trasie grupa sięgnie po utwór, którego nie wykonywała od... 2009 roku!

Megadeth odświeżył koncertowo kolejny utwór. Fani nie słyszeli tego numeru od 2009 roku!

Muzycy Megadeth w tym roku intensywnie koncertują i promują ostatni album "The Sick… The Dying… and The Dead!". W kwietniu zespół odwiedził Amerykę Południową i Północną. Czerwiec to natomiast występy na Starym Kontynencie (Dave Mustaine i spółka zagrali m.in. w Polsce, w trakcie Mystic Festivalu). Natomiast w sierpniu grupa rozpocznie trasę po Stanach Zjednoczonych. 

Megadeth - najsłynniejsze numery legendy thrash metalu / Eska Rock

Wróćmy jednak do Europy. 24 czerwca Dave Mustaine i spółka wystąpili w Turbinenhalle w niemieckim Oberhausen. Wydawało się, że żadnych poważniejszych zmian w setliście nie będzie, ale po wykonaniu "Hangar 18", czwartym utworze zagranym tego wieczoru, muzycy Megadeth przygotowali niespodziankę dla swoich fanów. 

Po raz pierwszy od piętnastu lat grupa zaprezentowała kompozycję "Kick the Chair" pochodzącą z albumu "The System Has Failed" z 2004 roku.

Co ciekawe, następnego dnia – 25 czerwca – na koncercie w Tilburgu w Holandii wspomniany utwór utrzymał się w setliście. Czy tak samo będzie na kolejnych tegorocznych występach? Pożyjemy, zobaczymy...

Megadeth myśli już o kolejnym albumie

W 2022 roku muzycy Megadeth wypuścili w świat album "The Sick, The Dying… And The Dead!", ale... już myślą o nagraniu kolejnego. – Pracujemy nad muzyką w sposób aktywny. Rozmawiamy z Dave’em codziennie. Dave naprawdę chce nagrać nową płytę i wypuścić coś świeżego – powiedział, w rozmowie z "Metal Global", basista James LoMenzo. 

Oto najlepsze albumy w dorobku Megadeth [TOP5]: