Dave Mustaine

i

Autor: SUZANNE CORDEIRO/AFP/East News

Wiadomości

Megadeth przygotowuje się do nagrywania nowego albumu. "Właśnie rozmawiałem z chłopakami"

Muzycy Megadeth powoli przygotowują się do nagrywania kolejnego studyjnego albumu. Przyszła bowiem pora na zbieranie pomysłów. Na ten temat wypowiedział się ostatnio Dave Mustaine w jednym z wywiadów.

Megadeth przygotowuje się do nagrywania nowego albumu

Dobre informacje dla wszystkich fanów formacji Megadeth. Wygląda na to, że zespół powoli rozpoczyna prace nad kolejnym studyjnym albumem. O tym wszystkim opowiedział ostatnio Dave Mustaine, lider grupy. 

W rozmowie dla "Rocking.gr" muzyk wspomniał, że z okresu nagrywania ostatniego albumu, "The Sick… The Dying… and The Dead!" z 2022 roku, zostało parę utworów. 

Megadeth - najsłynniejsze numery legendy thrash metalu / Eska Rock

– Mieliśmy utwory, które nie zostały ukończone. Musieliśmy się jednak przygotować do wydania albumu i wrócić do koncertowania. [...] Właśnie rozmawiałem z chłopakami o przygotowaniach do zgłaszania pomysłów dotyczących tego, co będziemy robić dalej – odpowiedział Mustaine. 

Wcześniej nowy gitarzysta Teemu Mäntysaari, który w 2023 roku zastąpił Kiko Loureiro, w rozmowie dla "Poisoned Rock" również poruszył temat nowego albumu Megadeth. 

Myślę, że zaczniemy rozmawiać o pomysłach na riffy i ich połączeniu, więc zobaczmy, co się stanie – powiedział. 

Na razie jednak grupa skupia się na koncertowaniu. W kwietniu muzycy odwiedzili Amerykę Południową i Północną. W czerwcu grupa odwiedzi Stary Kontynent (w tym nasz kraj). Natomiast w sierpniu rozpocznie trasę po Stanach Zjednoczonych. Jest jednak szansa, że jeszcze w tym roku Megadeth zacznie nagrywać utwory na następcę "The Sick… The Dying… and The Dead!". 

Megadeth ponownie w Polsce

W tym roku, po raz kolejny, w naszym kraju zagra Megadeth. Zespół będzie jednym z trzech headlinerów tegorocznej edycji Mystic Festivalu w Gdańsku. Dave Mustaine i spółka wystąpią 7 czerwca. Przypomnijmy, że Mystic odbędzie się w dniach 5-8 czerwca na terenie Stoczni Cesarskiej. Na festiwalu, oprócz Megadeth, zagrają także m.in. Machine Head, Bring Me The Horizon, Bruce Dickinson, Kerry King, Accept czy Kreator. 

Oto najlepsze albumy w dorobku Megadeth [TOP5]: