Jules Maxwell (Dead Can Dance) wystąpi w Warszawie!

i

Autor: Materiały prasowe Klawiszowiec grupy Dead Can Dance JULES MAXWELL na solowym koncercie w Warszawie

Jules Maxwell (Dead Can Dance) wystąpi w Warszawie!

2023-06-19 14:17

Jules Maxwell to irlandzki multiinstrumentalista, kompozytor i autor tekstów. Po sobotnim koncercie z Lisą Gerrard z Dead Can Dance (sobota 1 lipca) w Łodzi, artysta zagra drugi, solowy koncert w Warszawie (niedziela 2 lipca) w Domu Kultury Świt (Wysockiego 11).

Maxwell gra na klawiszach w legendarnym australijskim zespole Dead Can Dance. W maju 2021 roku wydał album "Burn" z Lisą Gerrard. Jego dwa albumy solowe, "Nocturnes" i "Cycles", zostały wydane przez Archangelo Recordings i są to pięknie melancholijne instrumentalne kolekcje, napisane we współpracy z uznanym brytyjskim zespołem tanecznym Vincent Dance Theatre. Skomponował także 4 piosenki na album Le Mystére des Voix Bulgares "Boocheemish" (2018) oraz piosenkę First of July, która pojawiła się na debiutanckim albumie Foy Vance Hope. Jules współpracował także z Duke Special przy wielu nagraniach, przedstawieniach i projektach, w tym przy produkcji Mother Courage w National Theatre w 2009 roku w reżyserii Deborah Warner. Skomponował zbiór piosenek na nadchodzący album Terra Mãe portugalskiej piosenkarki fado Liny Rodrigues.

The War on Drugs w wywiadzie dla Eska ROCK

Maxwell solo

Praca Maxwella w Shakespeare's Globe Theatre w Londynie obejmuje produkcję The Merchant of Venice z Jonathanem Pryce'em w 2016 roku oraz Boudikę z Giną McKee w roli głównej w 2017 roku. Stworzył ścieżki dźwiękowe do tańca nowoczesnego dla Wayne'a McGregora, Cathy Marston, Vincent Dance Theatre, Bern Ballet , Skanes Dansteater Malmö, Jasmin Vardimon i Candoco Dance Company, a w 2019 roku jego debiutancka pełnometrażowa opera The Lost Thing została zaprezentowana przez Royal Opera House, Covent Garden. Jules Maxwell pochodzi z Irlandii, ale obecnie mieszka w Londynie z żoną i małym synkiem.

Jules Maxwell na solowym koncercie w Polsce

1 Lipca Jules Maxwell i Lisa Gerrard zagrają jedyny w tym roku koncert z projektem "Burn" w Teatrze Wielkim w Łodzi w ramach 15. edycji Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit. Dzień później artysta zagra drugi, solowy koncert w Warszawie (niedziela 2 lipca) w Domu Kultury Świt (Wysockiego 11). Bilety w cenie 50 zł do nabycia TUTAJ.