Trent Reznor PŁAKAŁ po odsłuchaniu piosenki Dua Lipy! Zaskakujący powód

i

Autor: Justin Ng/Retna/Photoshot/REPORTER/Stephen Lovekin/BEI/Shutterstock/Rex Features/East News Wzruszony przez Dua Lipę Trent Reznor

wypowiedzi muzyków

Trent Reznor PŁAKAŁ po odsłuchaniu piosenki Dua Lipy! Skąd taka reakcja?

2024-05-16 8:40

Dua Lipa to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych współczesnych wokalistek popowych na świecie. Brytyjka szturmem wdarła się na rynek, już po wydaniu swoich debiutanckich singli, przełomem zaś stał się, inspirowany brzmieniem lat 80. krążek "Future Nostalgia". Okazuje się, że twórczość wokalistki doprowadziła do łez Trenta Reznora!

Dua Lipa zwróciła na siebie uwagę rynku muzycznego w 2015 roku, już za sprawą swojego drugiego singla - Be the One. Ogromną popularnością cieszyły się także kolejne numery wokalistki, m.in. New Rules IDGAF, które trafiły na jej debiutancki album, zatytułowany po prostu Dua Lipa. Przełomem w karierze artystki okazał się być wydany w 2020 roku krążek Future Nostalgia, który charakteryzuje się brzmieniowym powrotem do muzyki lat 80. Wydany jako drugi singiel z płyty, Physical, samplował kultowy utwór Olivii Newton-John pod tym samym tytułem, numer Break My Heart za to zawiera interpolację riffu z legendarnego Need You Tonight INXS. Obecnie Dua świętuje światowy sukces swojego trzeciego krążka - klimatycznego Radical Optimism.

Albumy gwiazd popu, na których zagrali gwiazdorzy rocka

Trent Reznor WZRUSZONY muzyką Dua Lipy

Nawet jeśli człowiek nie interesuje się zbytnio współczesną muzyką popową, to istnieje szansa, że miał kontakt z muzyką wokalistki. Przez zupełny przypadek zetknął się z nią Trent Reznor. Lider Nine Inch Nails był gościem podcastu, prowadzonego przez Ricka Rubina. W rozmowie Trent zdradził, że starał się raczej trzymać swoje dzieci z dala od muzyki pop, którą uważa za, delikatnie mówiąc, miało wartościową. Wszystko zmieniło się, gdy Reznor "przyłapał" swoją córkę na śpiewaniu muzyki własnie Dua Lipy. Artysta postanowił trochę zagłębić się w twórczość Brytyjki. Ta zrobiła na nim kolosalne wrażenie, na tyle duże, że założyciel NIN dosłownie... rozpłakał się, słuchając jednego z utworów (Trent nie podał jego tytułu). Skąd taka reakcja? Reznor jest zdania, że Dua tworzy swoją muzykę w tym najlepszym, starym stylu, a więc jest w to w pełni zaangażowana.

Któregoś dnia słyszałem, jak moja córka, która ma sześć lat, śpiewała Dua Lipę. Ona jest bardzo zaangażowana w to, co robi i to jest takie fajne. Jakby to była jej muzyka, wiesz, to jej sprawa… To naprawdę przypomniało mi sztukę pisania dobrze wykonanej piosenki — rozpłakałam się, słuchając utworu Dua Lipy. Ponieważ był to po prostu naprawdę dobrze zrobiony kawał muzyki, wiesz? To było sprytne. To było miłe uczucie - mówi Trent w podcaście.

Oto ciekawostki o EP-ce "Broken" NIN: