Jack White wspomina pracę nad piosenką do Bonda. Który utwór z serii jest jego ulubionym?

i

Autor: AKPA Jack White o Bondzie

Jack White wspomina pracę nad piosenką do Bonda. Który utwór z serii jest jego ulubionym?

2022-07-01 14:17

Już za kilka dni ukaże się najnowszy, drugi już w tym roku, album studyjny Jacka White’a. Nim jednak przyjdzie nam posłuchać, co na temat nowych brzmień ma do powiedzenia sam twórca, White wrócił pamięcią do pracy nad piosenką do jednego z filmów z serii o Jamesie Bondzie. Jak muzyk wspomina ten proces i który utwór z serii jest jego ulubionym?

Jack White był gościem nowego odcinka podcastu “Conan O'Brien Needs A Friend”. W rozmowie tej muzyk powrócił pamięcią do prac nad piosenką do jednego z filmów z serii o Jamesie Bondzie. Artysta połączył wtedy siły z wokalistką Alicią Keys, efektem czego został utwór Another Way To Die, który promował film Quantum of Solace. Co muzyk dziś sądzi o tej piosence?

Jan Borysewicz w Esce ROCK - o koncercie MTV Unplugged i nie tylko!

Jack White o piosence “Another Way To Die”

Muzyk ma dość ciekawe spostrzeżenia na temat tej kompozycji. Uważa, że jest to jedna z najbardziej polaryzujących rzeczy, nad jaką przyszło mu pracować. White wskazał, że piosenka bardzo podzieliła opinię publiczną, która albo ją uwielbiała, albo wprost twierdziła, że jest okropna. Muzyk zdradził, że początkowo to Amy Winehouse miała nagrać kompozycję na potrzeby Quantum of Solace, jednak jej utwór nie przypadł do gustu produkcji, która liczyła na coś spokojniejszego i zdecydowała się postawić na niego.

To było coś w stylu: Kończy nam się czas, potrzebujemy kogoś innego. Ja pomyślałem wtedy: Och, to świetnie, ponieważ teraz dużo ujdzie mi na sucho, umieszczę w tej piosence takie rzeczy, których w innej sytuacji by nie zaakceptowali. I tak się stało. Dyrektor muzyczny nie miał nic przeciwko. Próbował mnie tylko przekonać, żebym zmienił to w balladę lub coś w tym rodzaju. - powiedział White w wywiadzie

Który utwór z serii o Jamesie Bondzie White lubi najbardziej?

Ulubioną piosenką muzyka ze wszystkich, które zostały nagrane na potrzeby Bonda jest Thunderball Toma Jonesa z 1965, który promował film Operacja Piorun.

Zobacz także: Jaka piosenka uratowałaby Cię przed Vecną? Już teraz sprawdź personalizowaną playlistę od Spotify

Nowy album Jacka White’a

Już 22 lipca ukaże się najnowszy, drugi już w tym roku album studyjny muzyka. Krążek został zatytułowany Entering Heaven Alive i promują go dwa single - Love Is Selfish i If I Die Tomorrow.