Imagine Dragons wydali nowy album! Jak brzmi “Mercury – Acts 1 & 2”?

i

Autor: Materiały prasowe Imagine Dragons - “Mercury – Acts 1 & 2”

Imagine Dragons wydali nowy album! Jak brzmi “Mercury – Acts 1 & 2”?

2022-07-01 15:10

Zaledwie dwa dni po spektakularnym występie na głównej scenie Open’era, Imagine Dragons z dumą prezentują swój niecierpliwie oczekiwany dwupłytowy album „Mercury – Acts 1 & 2”.

Zespół Imagine Dragons powstał w 2009 roku i zaczynał kilkoma niezależnie wydanymi EP-kami, by następnie podpisać kontrakt z KIDinaKORNER/Interscope. W 2012 ukazała się EP-ka „Continued Silence”. W tym samym roku światło dzienne ujrzał debiutancki pełnowymiarowy album grupy „Night Visions”. Krążek trafił na 2. miejsce Billboard 200 i przyniósł im nagrodę Grammy w kategorii Najlepsze rockowe wykonanie („Radioactive”), a sam singiel osiągnął diamentowy certyfikat sprzedaży. W 2015 przyszedł czas na „Smoke + Mirrors”, tym razem z debiutem na samym szczycie list sprzedaży w USA. W 2017 ukazał się „EVOLVE” (nominacja do Grammy), a rok później „ORIGINS”. Te dwa albumy przyniosły takie hity jak „Believer”, „Thunder”, „Whatever It Takes” i „Natural”. Imagine Dragons mają na koncie ponad 60 mln sprzedanych egzemplarzy albumów, 55 mln sprzedanych utworów cyfrowych i ponad 108 mld streamów. Grupa okazała się najpopularniejszym zespołem rockowym minionej dekady, całkowicie przekształcając gatunek. Wszystkie rockowe kawałki, które trafiły do Top 3 zestawienia Billboard Hot 100, zostały nagrane właśnie przez Imagine Dragons: „Believer”, „Thunder” oraz „Radioactive”.

Not The Rolling Stones w Esce Rock i festiwal jakiego jeszcze w Polsce nie było!

Imagine Dragons i “Sharks”

W zeszłym tygodniu Imagine Dragons przenieśli fanów głębiej w świat „Mercury – Acts 1 & 2”, wydając swój najnowszy singiel „Sharks”. Grupa zorganizowała uroczystą premierę singla z czerwonym dywanem podczas europejskiego tournée. Stream z Gartenbaukino Cinema w Wiedniu jest dostępny w internecie. Ponadto, teledysk do „Sharks” miał swoją światową premierę na antenach MTV Live i MTVU, a także na billboardach MTV na Times Square. Za reżyserię klipu odpowiada nagrodzony VMA Drew Kirsch (Taylor Swift), a za lokalizację posłużyło ich rodzinne Las Vegas, w tym kultowe lokalizacje, takie jak Bellagio, Allegiant Stadium, Shark Reef Aquarium w Mandalay Bay, „O” by Cirque Du Soleil i wiele innych.

Nowy album Imagine Dragons

Dzięki 32-ścieżkowej epopei grupa prezentuje swoje najśmielsze artystyczne oświadczenie w dotychczasowej karierze. Podwójny album, wyprodukowany przez Ricka Rubina, zawiera hity „Enemy”, „Bones” i „Sharks” oraz stanowi rozszerzenie „Mercury – Act 1” z 2021 roku. Podczas gdy pierwsza część płyty porusza tematy takie jak miłość, wiara, ból, pasja i strata, druga koncentruje się na rozwiązywaniu problemów osobistych i największych egzystencjalnych pytaniach w ich karierze. Dan Reynolds wyjaśnia, że dwuczęściowy album to nauka akceptacji nieznanego oraz sztuka odpuszczania. Te uzdrawiające uczucia Imagine Dragons zaprezentują fanom podczas kolejnych nadchodzących letnich festiwali w Europie oraz wielkiej trasy po USA, która rozpocznie się już w sierpniu.

«Mercury – Act 1» koncentruje się na natychmiastowości śmierci. Jak brzmi? Jakie to uczucie? «Mercury – Act 2» obraca się wokół procesu, który jest jej następstwem. Radzenie sobie, przebudzenie… życie musi toczyć się dalej. Kiedy tracisz kogoś, kogo kochasz, życie toczy się dalej. Ten album opowiada o stracie, żalu i życiu. Myślę, że wspomnienie tu o życiu jest bardzo ważne, ponieważ ta płyta daje dużo radości. Opowiada o byciu obecnym. - mówi Dan Reynolds, frontman grupy.