Gavin Rossdale o nagrywaniu przez wokalistów zespołów rockowych solowych albumów

i

Autor: Screen z YouTube/Bush Co sądzi na ten temat lider Bush?

Gavin Rossdale o nagrywaniu przez wokalistów zespołów rockowych solowych albumów. Co sądzi na ten temat lider Bush?

2022-10-20 17:04

O zespole Bush znowu jest głośno, a to ze względu na fakt, iż 7 października ukazał się najnowszy album studyjny formacji. To właśnie w związku z tą premierę wokalista grupy, Gavin Rossdale, udzielił wywiadu, w którym poruszył temat wydawania przez członków formacji rockowych solowych płyt. Co muzyk sądzi na ten temat?

Po dwóch latach przerwy z nowym albumem powrócił zespół Bush. Grupa wydała 7 października b.r. krążek, zatytułowany The Art of Survival. Projekt utrzymany jest w klimacie ciężkiego, mrocznego brzmienia post-grunge'u i od dnia premiery zbiera świetne recenzje krytyków muzycznych. Do tej pory wydawnictwo promują dwa single - More Than Machines Heavy Is The Ocean. Grupa jest obecna na rynku od początku lat 90., jednak w 2002 roku zrobiła sobie liczącą aż osiem lat przerwę. Od tamtej pory jednak nie spoczywa na laurach, wydając kolejne płyty i koncertując po całym świecie.

Czy wokaliści zespołów rockowych powinni wydawać solowe płyty?

W związku z wydaniem najnowszej płyty, wieloletni wokalista formacji, Gavin Rossdale udzielił wywiadu Zane'owi Lowe z Apple Music 1, w którym omówił proces pracy nad The Art of Survival i wiele innych tematów. Jednym z wątków stala się kwestia, czy dobrym pomysłem jest, by wokaliści zespołów rockowych wydawali solowe płyty. Choć Gavin ma na koncie wydany w 2008 roku krążek WANDERlust, to obecnie jest zdania, że taki krok w karierze... nie jest dobrym pomysłem. Muzyk jest zdania, że warto poświęcić się pracy na rzecz zespołu i w to włożyć całą swoją energię

Metallica - pierwsze single z każdego albumu zespołu!

Nagrywanie solowych przez wokalistów zespołów rockowych to nie jest dobry pomysł. Nikt tego nie chce, to ślepy zaułek. Po prostu uwielbiam być w zespole i mam to szczęście, że grupa, w której działam, że Chris i Corey popierają to, co robię - powiedział Gavin w wywiadzie.