Depeche Mode mają coś do zakomunikowania fanom! Czego można się spodziewać?

i

Autor: PAWEL SKRABA/REPORTER Wielki powrót Depeche Mode?

Depeche Mode mają coś do zakomunikowania fanom! Czego można się spodziewać?

2022-10-03 9:50

Już kilka tygodni temu Dave Gahan i Martin Gore oficjalnie potwierdzili, że zamierzają kontynuować działalność, pomimo niespodziewanej śmierci współzałożyciela i klawiszowca Depeche Mode, Andy'ego Fletchera. We wtorek 27 września Panowie poszli o krok dalej - w ich social mediach pojawiło się zdjęcie z datą - czego można się spodziewać?

Cztery miesiące minęły od niespodziewanej śmierci Andy'ego Fletchera - współzałożyciela i klawiszowca Depeche Mode. Grupa powstała z inicjatywy muzyka oraz Vince'a Clarke'a na przełomie lat 70-tych i 80-tych, a jej pierwszy album studyjny ukazał się w 1981 roku, niedługo po jego premierze z zespołu odszedł Clarke, który założył synth-popowy duet Yazoo. W kolejnych latach formacja wydała kolejne trzynaście albumów studyjnych, w tym uwielbiane przez fanów Black Celebration, Music for the Masses, Violator, Songs of Faith and Devotion czy Sounds of the Universe. W 2017 roku ukazał się ostatni, jak dotychczas, krążek zespołu - żaden fan Depeche Mode nie spodziewał się jednak, że będzie to ostatnie wydawnictwo, na którym pojawił się Fletcher. Muzyk zmarł w wyniku rozwarstwienia aorty 26 maja 2022 roku. 

To najlepsza Chemia jaka była kiedykolwiek!” - Łukasz Drapała w Esce ROCK!

Depeche Mode będą kontynuować działalność 

Od razu po pojawieniu się informacji o śmierci Andy'ego, fani zaczęli zastanawiać się, czy grupa będzie kontynuować działalność. Przez dłuższy czas Dave i Martin milczeli na ten temat jak zaklęci, aż do 15 sierpnia, kiedy to w social mediach grupy pojawiło się zdjęcie, przedstawiające artystów w studiu nagraniowym, opatrzone podpisem wyraźnie sugerującym, że Depeche Mode nadal będzie funkcjonować. Jak dokładnie będzie to wyglądało?

Depeche Mode mają dla fanów wiadomość!

We wtorek 27 września w social mediach zespołu pojawiło się zdjęcie, opatrzone datą 04.10.2022. Wszystko wskazuje na to, że już w przyszły wtorek zespół zakomunikuje coś ważnego swoim fanom! O co może chodzić? Przypuszczeń jest kilka: pierwsze mówią o zapowiedzi singla, który miałby się ukazać w kolejnych dniach, kolejne o ogłoszeniu premiery całego albumu, jeszcze inne zaś sugerują, że tego dnia właśnie Dave i Martin ogłoszą trasę koncertową. Która z tych informacji okaże się prawdziwa? Przekonamy się już za kilka dni!

Aktualizacja

We wtorek 4 października, podczas specjalnej konferencji, zespół oficjalnie ogłosił, że już wiosną przyszłego roku ukaże się jego najnowszy, piętnasty album studyjny, zatytułowany Memento Mori! Wydawnictwo promowane będzie na trasie koncertowej, w ramach której grupa zagra na warszawskim Stadionie Narodowym 2 sierpnia 2023 roku! Więcej informacji na temat występu i biletów znajduje się pod linkiem.