Depeche Mode zapowiadają NOWY ALBUM i TRASĘ KONCERTOWĄ! Grupa wystąpi w Polsce! [DATA, MIEJSCE]

i

Autor: Dave Gahan;Martin Lee Gore/agefotostock/East News Wielki powrót Depeche Mode!

Depeche Mode zapowiadają NOWY ALBUM i TRASĘ KONCERTOWĄ! Grupa wystąpi w Polsce! [DATA, MIEJSCE]

2022-10-04 13:30

Stało się to, na co wielu czekało z ogromną niecierpliwością. We wtorek o godzinie 13:00 rozpoczęła się w Berlinie specjalna konferencja, na której obecni żyjący członkowie Depeche Mode, Dave Gahan i Martin Gore oficjalnie opowiedzieli o swoich planach na przyszłość. Potwierdziły się przypuszczenia - już w przyszłym roku ukaże się najnowszy album grupy. Będzie on promowany na trasie koncertowej!

26 maja w social mediach Depeche Mode pojawiła się informacja o śmierci współzałożyciela i klawiszowca zespołu, Andy'ego Fletchera. Muzyk zmarł nagle w wyniku rozwarstwienia aorty. Przez jakiś czas przyszłość grupy stała pod znakiem zapytania - aż do 15 sierpnia, kiedy to w social mediach formacji pojawiło się zdjęcie, przedstawiające Dave'a Gahana Martina Gore'a w studiu nagraniowym. Natychmiast stało się jasne, że Panowie pracują nad nową muzyką, nie było jednak pewne kiedy i czego dokładnie można się spodziewać, Update nadszedł we wtorek 27 września - tego dnia udostępnione zostało zdjęcie z datą 4 października. Dokładnie tego dnia odbyła się w Berlinie specjalna konferencja, na której Dave i Martin ogłosili swoje plany na najbliższą przyszłość!

Depeche Mode - oficjalna zapowiedź albumu i trasy!

Konferencję rozpoczął pokaz krótkiego wideo, pokazującego artystów podczas pracy w studio, w tle usłyszeć można było kilka premierowych utworów. Podczas wydarzenia muzycy oficjalnie zapowiedzieli najnowszy, piętnasty już album studyjny grupy. Wydawnictwo zostało zatytułowane Memento Mori i ukaże się wiosną 2023 roku, a jego tytuł to oczywisty hołd w stronę Andy'ego. W ostatnim czasie, w Nowym Jorku, trwały prace końcowe nad albumem, w tym miksowanie. To jednak nie wszystko! Dave i Martin wyruszą w trasę koncertową! 

Artyści, którzy powinni wydać nowy album w 2023 roku - zagranica

Rozpoczęliśmy pracę nad tym projektem na początku pandemii, a jego tematyka była bezpośrednio inspirowana tamtym czasem. Po odejściu Fletcha postanowiliśmy kontynuować, ponieważ jesteśmy pewni, że tego właśnie by chciał, a projekt nabrał jeszcze większego znaczenia - powiedział Martin Gore.

Fletch pokochałby ten album. Naprawdę nie możemy się doczekać, aby podzielić się nim z Wami i zaprezentować go na żywo podczas koncertów w przyszłym roku - dodał Dave Gahan.

Depeche Mode wystąpią w Polsce w 2023 roku!

Trasa obejmie także Polskę! Grupa zagra w naszym kraju w Warszawie, na Stadionie Narodowym 2 sierpnia 2023 roku! Kiedy bilety trafią do sprzedaży? Przedsprzedaż dla klientów Citi Handlowy wystartuje już w środę, 5 października od godz. 12:00. Przedsprzedaż dla klientów Ticketmaster - w czwartek, 6 października o godz. 12:00. Bilety trafią do sprzedaży ogólnej w piątek, 7 października od godz. 12:00.