Kirk Hammet pisze w sieci mroczną opowieść, do której komponuje specjalną ścieżkę dźwiękową! Gdzie można czytać i słuchać I Have To Get Rid of This Guitar I Found?

i

Autor: Rex Features/East News Kirk Hammett i jego mroczne opowieści!

Kirk Hammet pisze w sieci mroczną opowieść, do której komponuje specjalną ścieżkę dźwiękową! Gdzie można czytać i słuchać "I Have To Get Rid of This Guitar I Found"?

2022-10-04 10:10

Kirk Hammett już dawno dał się poznać jako wielki fan horrorów i innych mrocznych opowieści. Pasja ta jest u muzyka tak duża, że postanowił on... napisać własną historię z tego gatunku! Opowiadanie zostało zatytułowane "I Have To Get Rid of This Guitar I Found" i ukazuje się w częściach w sieci wraz z klimatyczną ścieżką dźwiękową!

Kirk Hammet od dawna znany jest ze swojego zamiłowania do horrorów i mrocznych opowieści. Artysta jest właścicielem okazałej kolekcji, w skład której wchodzą gadżety związane z najsłynniejszymi na świecie horrorami: oryginalne plakaty filmowe, kostiumy, filmy na kasetach i DVD, zabawki, rekwizyty filmowe, grafiki i obrazy. W 2012 roku na rynku wydawniczym ukazała się książka Too Much Horror Business, w której znalazły się zdjęcia zbiorów Kirka, a także trzy rozmowy z gitarzystą na temat jego dzieciństwa, zainteresowania horrorami i powiązań Metalliki z tym gatunkiem. W 2014 roku Hammett po raz pierwszy zorganizował "Kirk Von Hammett's Fear FestEvil", czyli konwent dla fanów horrorów. 

Kirk Hammet pisze w sieci mroczną opowieść, do której komponuje specjalną ścieżkę dźwiękową!

Już na początku września Kirk zainicjował w swoich social mediach nowy projekt. Dokładnie 11 września udostępnił link do swojego Tik Toka - na nagraniu słychać ponurą, trwającą nieco ponad dwie minuty grę na gitarze. W opisie filmiku dołączony został link do strony internetowej muzyka w serwisie Reddit.com, który przekierował do pierwszej części mrocznej opowieści, zatytułowanej I Have To Get Rid of This Guitar I Found. Opowiadanie stylizowane jest na dziennik, opowiadający historię znalezienia innego dziennika, wraz z kasetą, na której znalazły się "nietypowe nagrania terenowe". Na chwilę obecną ukazały się już cztery części historii, którą można czytać pod linkiem. Każdej z nich towarzyszy odpowiedni akompaniament, którego można słuchać za pośrednictwem Tik Toka artysty.

Metallica - pierwsze single z każdego albumu zespołu!

Czy ścieżka dźwiękowa do " I Have To Get Rid of This Guitar I Found" zostanie wydana na płycie?

Od momentu pojawienia się pierwszej części opowieści i pierwszej kompozycji jej towarzyszącej, fani gitarzysty zastanawiają się, czy utwory zostaną zebrane razem, w ramach spójnego wydawnictwa. Na chwilę obecną nic nie wiadomo na ten temat - nie wiadomo, ile dokładnie jeszcze części historii ma w zanadrzu Kirk, biorąc jednak pod uwagę to, co muzyk mówił o swoim pierwszym solowym projekcie, czyli EP-ce Portals, można mieć nadzieję, że ścieżka dźwiękowa w przyszłości ukaże się na albumie.

Ta muzyka została stworzona zgodnie z tym, co określam jako podejście audio-kinowe. To ścieżki dźwiękowe do filmów, które rodzą się w twoim umyśle - mówił o EP-ce "Portals" Kirk.