Daniel Spaleniak - Polak, którego muzyka pojawia się m.in. w produkcji Netflixa!

i

Autor: Materiały prasowe Daniel Spaleniak - Polak, który robi międzynarodową karierę

Daniel Spaleniak - Polak, którego muzyka pojawia się m.in. w produkcji Netflixa!

2022-09-08 12:04

29 sierpnia miała premierę EP Daniela Spaleniaka pt. "Summer Sketches". Artysta dozując fanom letnie przyjemności zdecydował się na wcześniejsze pokazanie dwóch singli. Pierwszym z nich był cover utworu Harrego Nillsona – "Perfect Day". Wokalnie wspiera tam Spaleniaka młoda Artystka – Feral Atom oraz ceniony skrzypek – Tomasz Mreńca. Kolejne utwory, w tym "Blunt", to już autorskie kompozycje Spaleniaka.

Daniel Spaleniak - muzyk, producent, kompozytor i autor tekstów pochodzący z Kalisza, obecnie żyjący w Warszawie. Jego eteryczne, bluesowo-folkowe utwory, wzbudziły bardzo duże zainteresowanie na amerykańskim rynku. Kompozycje Spaleniaka (między innymi „Dear love of mine”, „Why”, „Back Home”), można usłyszeć dziś w tak popularnych produkcjach jak: „Ozark” (Netflix), „Elementary (CBS), „Six” (History Chanel), „Good Behavior” (TNT), „The Path” (Hulu) czy „Shooter” (Paramount). To jedyny Polak, którego twórczość tak mocno zagościła w amerykańskich produkcjach filmowych. Daniel ma na koncie już pięć solowych albumów, które spotkały się z uznaniem fanów i krytyków muzycznych. Jego trzecia płyta „Life is somewhere else” była nominowana do nagrody Fryderyki 2019 w kategorii Blues/Country.

Daniel Spaleniak - artysta robiący międzynarodową karierę

Artysta oprócz tego, że wydaje solowe płyty, pisze również muzykę do filmów i seriali. Płyta „Burning Sea” będąca zbiorem utworów, które znalazły się w tego typu produkcjach została nominowana do nagrody Fryderyki 2020 w kategorii „Muzyka Ilustracyjna”. Oprócz tego Spaleniak aktywnie koncertuje ze swoimi muzykami. Zagrał na tak kultowych festiwalach jak „Opener”, „OFF Festiwal”, „Halfway” czy „Soundrive”, a w sierpniu 2016 roku nagrał sesję dla legendarnej stacji radiowej KEXP z Seattl

EskaROCK Live! - Organek - Cały ten fejm

Daniela Spaleniaka wydał EP-kę pt. "Summer Sketches"

Artysta dozując fanom letnie przyjemności zdecydował się na wcześniejsze pokazanie dwóch singli. Pierwszym z nich był cover utworu Harrego Nillsona – "Perfect Day". Wokalnie wspiera tam Spaleniaka młoda Artystka – Feral Atom oraz ceniony skrzypek – Tomasz Mreńca. Kolejne utwory, w tym "Blunt", to już autorskie kompozycje Spaleniaka. Po obu singlach, 29 sierpnia nastąpiła premiera EP "Summer Sketches", a do opublikowanych już utworów dołączyły dwie kompozycje, umożliwiając fanom pełne odprężenie. To idealna propozycja na ostatnie dni lata, muzyka jaśniejsza i lżejsza niż inne wydawnictwa Autora.