Serj Tankian i Brian May wystąpią w duecie! Muzycy wykonają wspólnie wielki hit grupy Queen

i

Autor: Serj Tankian/agefotostock/East News/Materiały prasowe Legendarni muzycy wystąpią razem w duecie!

Serj Tankian i Brian May wystąpili w duecie! Muzycy wykonali wspólnie wielki hit grupy Queen! [WIDEO]

2022-09-08 11:49

5 września rozpoczęła się szósta edycja festiwalu "Stramus". Łączące w sobie zagadnienia sztuki i nauki wydarzenie od lat cieszy się dużą popularnością, jednak w tym roku zainteresowanie imprezą jest jeszcze większe, a to ze względu na wyjątkowy duet, który na nim wystąpił. To właśnie w ramach "Stramus" zagrali razem Brian May i Serj Tankian! Panowie wykonali wspólnie wielki hit grupy Queen.

W dniach 5-10 września odbywa się szósta już edycja festiwalu "Starmus". Twórcą wydarzenia, łączącego astronomię, muzykę, sztukę i nauki pokrewne, takie jak biologia i chemia, jest Garik Israelian, astronom z Instytutu Astrofizyki na Teneryfie na Wyspach Kanaryjskich w Hiszpanii, a prywatnie pasjonat muzyki. Postacią, która od samego początku jest silnie związana z festiwalem jest Brian May. Legendarny gitarzysta grupy Queen, ale także doktor astrofizyki, wznowił swoje badania w tej dziedzinie dopiero w 2007 roku, a jego mentorem został właśnie Israelian. Panowie nawiązali przyjaźń, a naukowo-muzyczne zainteresowania obojga doprowadziły do zorganizowania pierwszej edycji festiwalu "Starmus". Ważnym elementem wydarzenia od samego początku są spotkania z wybitnymi ludźmi nauki - naukowcami, badaczami i noblistami. Ze względu na pandemię COVID-19 zaplanowana na ubiegły rok edycja, która miała się odbyć w Armenii, została przełożona na jesień 2022 roku. Nie mniej ważną częścią projektu od samego początku są koncerty. W tym roku w ramach tej części doszło do spotkania dwóch wielkich nazwisk!

EskaROCK Live! - Organek - Walcz

Brian May i Serj Tankian wystąpili razem!

W tym roku jedną z gwiazd koncertowej części festiwalu, obok Briana Maya, został Serj Tankian! Muzycy wystąpili wspólnie na scenie dokładnie w środę 7 września, by wykonać wielki hit grupy Queen, czyli Show Must Go On! Artystom towarzyszyli na scenie brytyjski kompozytor Graham Gouldman, śpiewaczka operowa Montserrat Martí, wokalista Jeff Scott Soto oraz Orkiestra Narodowa Armenii. W sieci jest już dostępne nagranie z występu - sprawdź je poniżej!