Kraków Live Festival

i

Autor: mat. Kraków Live Festival

Festiwale w Polsce

Czy w tym roku odbędzie się Kraków Live Festival? Pojawiło się oświadczenie organizatorów

Agencja Alter Art nie ma dobrych wieści dla wszystkich osób, które czekały na pierwsze szczegóły tegorocznej edycji Kraków Live Festival. W tym roku ta impreza, ponownie, się nie odbędzie.

Kraków Live Festival w tym roku został odwołany

Kraków Live Festival (wcześniej istniał pod inną nazwą: Coke Live Music Festival) to dwudniowy festiwal muzyczny w Krakowie organizowany przez Alter Art. Pierwsza edycja odbyła się w 2006 roku, a przez te wszystkie lata w ramach KLF wystąpili tacy wykonawcy, jak m.in. Rihanna, Muse, The Killers, The Prodigy czy Biffy Clyro. 

W 2022 roku, jak dotąd, odbyła się ostatnia edycja Kraków Live Festival. Wówczas wystąpili m.in. Future, Halsey, Lewis Capaldi czy Taco Hemingway. Po zakończeniu festiwalu, organizatorzy zapowiadali, że przyszedł czas na odnalezienia nowego miejsca i formuły dla imprezy. W 2023 to się nie udało. W tym roku Kraków Live Festival również nie dojdzie do skutku!

Nie lubisz tłumów na festiwalu? Oto najlepsze rockowe i niszowe imprezy plenerowe w Polsce

Z przykrością informujemy, że pomimo naszych starań, nie udało się zapewnić i stworzyć nowej przestrzeni festiwalowej, która umożliwiałaby realizację Kraków Live Festival na odpowiednim poziomie i skali w 2024 roku. W związku z tym, z przyczyn logistycznych i organizacyjnych, festiwal nie odbędzie się w tym roku – przekazali organizatorzy w festiwalu w oficjalnym komunikacie udostępnionym w mediach społecznościowych. 

Dalej czytamy, że twórcy mają nadzieję, że Kraków Live Festival "powróci w nowej, krakowskiej rzeczywistości w 2025 roku". – O tym, w jakim miejscu i formule odbędą się kolejne edycje, poinformujemy Was tak szybko, jak będzie to możliwe – w ten sposób kończy się wspomniany komunikat.

Najciekawsze rockowe i metalowe festiwale 2024 w Polsce: