Ørganek

i

Autor: Materiały prasowe

koncerty rockowe w polsce w 2024 roku

Co jest Grane Festival 2024 - kto zagra na wydarzeniu? [LINE-UP]

2024-03-26 14:42

Znany z piknikowej i wyjątkowo swobodnej atmosfery Co jest Grane Festival 14 i 15 czerwca wypełni muzyką i atrakcjami Park przy Centrum Sztuki Współczesnej. Wśród wykonawców usłyszymy między innymi Margaret, Organka, Natalię Przybysz, Zalewskiego, The Dumplings, Króla, Darię ze Śląska, i duet Smolik//Kev Fox. Tegoroczny festiwal będzie wyjątkowy: nie tylko pokaże siłę kobiet, ale jak zwykle pozwoli uczestnikom spędzić czas w piknikowej atmosferze i przy dźwiękach najlepszej polskiej muzyki - zdradzają organizatorzy, którzy przygotowali szereg niespodzianek.

Festiwal Co jest Grane powraca do uwielbianego przez uczestników parku przy Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Zielone przestrzenie wokół CSW na dwa dni wypełnią się doskonałą polską muzyką, licznymi atrakcjami miasteczka festiwalowego oraz energią uczestników. To idealna okazja na nastrojenie się na tegoroczne lato. 

Na terenie wokół zamku staną w tym roku wyjątkowo nie jedna, a dwie sceny. Wśród wykonawców pojawią się Natalia Przybysz, Zalewski, The Dumplings, Król, Daria ze Śląska, Smolik//Kev Fox. Teraz do line-upu dołączają kolejni artyści sceny Co Jest Grane: Organek w projekcie MTV Unplugged oraz Margaret. W najbliższych dniach organizatorzy ujawnią kolejnych artystów.

Piknikowy, międzypokoleniowy klimat Co jest Grane Festival jest niewątpliwie wyróżnikiem na festiwalowej mapie stolicy. Na odwiedzających w każdym wieku czekać będzie mnóstwo atrakcji: w tym roku koncertom towarzyszyć będą między innymi Targi Książki Kulinarnej przygotowane przez znaną restauratorkę Martę Gessler, w strefie gastronomicznej doskonałe jedzenie z różnych stron świata, spotkania z artystami oraz specjalny program atrakcji dla dzieci. Niespodzianki będą systematycznie ujawniane do startu festiwalu.

"To oni tak umieją?" - Tomasz Organek o projekcie Unplugged.

Szczególny kolektyw

Jedną z najbardziej wyczekiwanych atrakcji jest występ, przygotowanego specjalnie z okazji Festiwalu, kolektywu Women’s Voices, którego dyrektorką artystyczną jest Paulina Przybysz - "Ideą projektu Women’s Voices będzie w tym roku otwarcie się na odmienność i różnorodność. Zapytanie, czego głęboko w sercu pragną kobiety, przy jednoczesnym zachowaniu szacunku dla ich tradycji i korzeni". 

Pełny skład kolektywu Women’s Voices zostanie ogłoszony w kwietniu.

Dwa dni relaksu w niezwykle klimatycznym miejscu przy dźwiękach najlepszej polskiej muzyki – tego nie można przegapić!

Bilety do nabycia na: eBilet.pl i kicket.com.

Dzieci do lat 5 wchodzą na teren festiwalu bezpłatnie, a od 6. do 12. roku życia - na bilet ulgowy za 50% ceny.

Sprawdź poniżej listę rockowych i metalowych festiwali, które odbędą się w tym roku w Polsce: