BOKKA prezentuje, na chwilę przed premierą albumu, nową wersję swojego największego hitu!

i

Autor: Materiały prasowe BOKKA prezentuje, na chwilę przed premierą albumu, nową wersję swojego największego hitu!

BOKKA prezentuje, na chwilę przed premierą albumu, nową wersję swojego największego hitu!

2023-11-08 11:46

Na chwilę przed piątkową premierą BOKKA HITS 10, zespół prezentuje utwór „TOS” . W roli gościa tym razem… tajemnicza Y.O.U. Do utworu powstał teledysk wyreżyserowany przez Jędrzeja Guzika.

W tym roku BOKKA postanowiła uczcić swoje 10 urodziny tworząc specjalne wydawnictwo z udziałem 10 gości. Zespół postawił na autorską selekcję zapraszając artystów, których talent robi na nich ogromne wrażenie. 

Każdy artysta ma swój flagowy utwór. Najczęściej taki, od którego wszystko się zaczęło. Dawid Podsiadlo ma swoje „Trójkąty i Kwadraty”, Ania Dąbrowska - „Tego chciałam”, BOKKA - „Town Of Strangers”, który przez dekadę pozostaje najbardziej rozpoznawalnym utworem zespołu. To swoista wizytówka, zarówno w kraju, jak i za granicą. Utwór zauważony m.in. przez opiniotwórczy portal Pitchfork, rozpoczął karierę BOKKI od wyprzedanej trasy koncertowej. „Town Of Strangers” miał wiele nowych odsłon live i wydawniczych. Najnowsza, pod tytułem „TOS” (skrót, którym wewnętrznie posługiwali się muzycy od samego początku) jest jednak wyjątkowa. Do nagrania tej wersji BOKKA zaprosiła niezwykłą Y.O.U. (Yield Of Unit, czyli „wydajność jednostki”). To artystka z prawdziwego zdarzenia, fenomenalna, bezkompromisowa, z charakterem.

Lenny Kravitz - największe przeboje gwiazdora współczesnego rocka!

Obecność Y.O.U. na naszej urodzinowej płycie to dla nas wydarzenie. Jesteśmy zaszczyceni, że przyjęła nasze zaproszenie. Do utworu podeszła z ogromnym szacunkiem i nieprawdopodobną wręcz starannością. Pięknie wniknęła w historię naszego TOSa - mówi BOKKA.

10-lecie zespołu BOKKA!

BOKKA od 10 lat zaskakuje swoim nieszablonowym podejściem do wizerunku, żywiołowymi koncertami, woltami stylistycznymi - od nostalgicznego debiutu zauważonego przez Pitchfork, poprzez energetyczny album “Don’t Kiss And Tell”, kosmiczny “Life On Planet B”, na apokaliptycznym “Blood Moon” kończąc. Zespół ma na koncie również 3 nominacje do Fryderyków, a jego twórczość polecało wiele zagranicznych mediów. 

Niebanalne podejście do tworzenia wizerunku i muzyki, wykorzystywanie nietuzinkowego, często składającego się z przypadkowych przedmiotów instrumentarium, szybko stało się znakiem rozpoznawczym BOKKI. Potencjał grupy błyskawicznie dostrzeżono poza granicami kraju co skutkowało zagraniem na scenach najważniejszych imprez w Europie, m.in. brytyjskiego The Great Escape, czeskiego Colours of Ostrava, niemieckiego Reeperbahn czy holenderskiego Eurosonic, a następnie w klubach w Brukseli, Pradze czy Budapeszcie.

W 2022 BOKKA powróciła filmowym, tajemniczym, i apokaliptycznym albumem “Blood Moon” zyskując tym samym kolejną nominację do nagrody Fryderyk. Klip do utworu Walk on A Wire otrzymał Grand Prix na Polish Music Video Awards, wyróżnienie na Berlin Music Video Awards, a także jako jedyny z Polski zyskał nominację na festiwalu Camerimage pośród artystów takich jak Lykke Li, Harry Styles czy Rammstein. 

BOKKA HITS 10 to podsumowanie rozdziału barwnej historii zespołu zanim ten wyruszy w nowym kierunku.

Bokka i Tides From Nebula na trasie

W listopadzie BOKKA wyrusza we wspólną trasę koncertową z Tides From Nebula. Rozpiska poniżej:

  • 10.11 Wrocław, Zaklęte Rewiry
  • 12.11 Gdynia, Podwórko.art/Scena Ucho
  • 16.11 Katowice, P23
  • 23.11 Łódź, Wytwórnia
  • 24.11 Szczecin, GOKSiR Przecław
  • 25.11 Poznań, CK Zamek
  • 07.12 Lublin, Zgrzyt
  • 08. 12 Warszawa, Progresja/XX-lecie klubu
  • 09.12 Białystok, Zmiana Klimatu