BOKKA prezentuje czwarty singiel z tajemniczym gościem z urodzinowego wydawnictwa!

i

Autor: Materiały prasowe BOKKA prezentuje czwarty singiel z "tajemniczym" gościem z urodzinowego wydawnictwa!

BOKKA prezentuje czwarty singiel z "tajemniczym" gościem z urodzinowego wydawnictwa!

2023-09-06 11:27

Po dobrze przyjętym singlu „Let It FLOW” feat. Nela Paloma , BOKKA prezentuje „Paper LOVE” - czwarty singiel z nadchodzącego urodzinowego albumu BOKKA HITS 10. W roli gościa tym razem… tajemniczy Gilbert Brady.

W tym roku BOKKA postanowiła uczcić swoje 10 urodziny tworząc specjalne wydawnictwo z udziałem 10 gości. Zespół postawił na autorską selekcję zapraszając artystów, których talent robi na nich ogromne wrażenie. 

Nowa wersja Paper Fuse (tytuł oryginalny piosenki pochodzącej z 3 albumu BOKKI „Life On Planet B” z 2018 roku) skonstruowana została na gitarę, gruby syntezatorowy bas i prosty beat. Z punkową energią w tle koncentruje uwagę słuchacza przekazie utworu. 

Najlepsze wokalistki rockowe - zagranica

"Papierowa miłość"

Oszczędność aranżacji pozwala również błyszczeć wokalom. A kolejna odsłona nadchodzącego urodzinowego wydawnictwa zespołu „BOKKA HITS 10” to oczywiście kolejny tajemniczy gość! W utworze usłyszymy fenomenalny męski głos ukryty pod pseudonimem Gilbert Brady.

Paper LOVE to piosenka o kruchości i ulotności poszczególnych elementów życia. Wszystko jest lub może okazać się chwilowe: pieniądze, zaufanie, newsy, miłość. Lepiej cieszyć się tym, co jest dzisiaj niż oczekiwać zbyt wiele od jutra - mówi o numerze BOKKA.

BOKKA i jej plany na przyszłość

BOKKA od 10 lat zaskakuje swoim nieszablonowym podejściem do wizerunku, żywiołowymi koncertami, woltami stylistycznymi - od nostalgicznego debiutu zauważonego przez Pitchfork, poprzez energetyczny album “Don’t Kiss And Tell”, kosmiczny “Life On Planet B”, na apokaliptycznym “Blood Moon” kończąc. Zespół ma na koncie również 3 nominacje do Fryderyków, a jego twórczość polecało wiele zagranicznych mediów. 

Niebanalne podejście do tworzenia wizerunku i muzyki, wykorzystywanie nietuzinkowego, często składającego się z przypadkowych przedmiotów instrumentarium, szybko stało się znakiem rozpoznawczym BOKKI. Potencjał grupy błyskawicznie dostrzeżono poza granicami kraju co skutkowało zagraniem na scenach najważniejszych imprez w Europie, m.in. brytyjskiego The Great Escape, czeskiego Colours of Ostrava, niemieckiego Reeperbahn czy holenderskiego Eurosonic, a następnie w klubach w Brukseli, Pradze czy Budapeszcie.

W 2022 BOKKA powróciła filmowym, tajemniczym, i apokaliptycznym albumem “Blood Moon” zyskując tym samym kolejną nominację do nagrody Fryderyk. Klip do utworu Walk on A Wire otrzymał Grand Prix na Polish Music Video Awards, wyróżnienie na Berlin Music Video Awards, a także jako jedyny z Polski zyskał nominację na festiwalu Camerimage pośród artystów takich jak Lykke Li, Harry Styles czy Rammstein. 

BOKKA HITS 10 to podsumowanie rozdziału barwnej historii zespołu zanim ten wyruszy w nowym kierunku.

BOKKA na trasie

W październiku BOKKA wystąpi jako gość specjalny przed koncertami w Polsce zespołu ARCHIVE:

 • 11.10 Kraków, Klub Studio (wyprzedany)
 • 12.10 Warszawa, Hala Torwar
 • 13.10 Gdańsk, Stary Maneż (wyprzedany)

W listopadzie BOKKA wyrusza we wspólną trasę koncertową z Tides From Nebula. Rozpiska poniżej:

 • 10.11 Wrocław, Zaklęte Rewiry
 • 12.11 Gdynia, Podwórko.art/Scena Ucho
 • 16.11 Katowice, P23
 • 23.11 Łódź, Wytwórnia
 • 24.11 Szczecin, GOKSiR Przecław
 • 25.11 Poznań, CK Zamek
 • 07.12 Lublin, Zgrzyt
 • 08. 12 Warszawa, Progresja/XX-lecie klubu
 • 09.12 Białystok, Zmiana Klimatu