13 Drzew debiutuje albumem Dendrologia! Krążek promuje singiel Spokój drzew

i

Autor: Materiały prasowe Debiutancki album 13 drzew już dostępny

13 Drzew debiutuje albumem "Dendrologia"! Krążek promuje singiel "Spokój drzew"

2023-03-22 16:56

Wrocławski zespół folk-rockowy 13 Drzew debiutuje wyczekiwanym albumem "Dendrologia". Materiał promuje najnowszy singiel "Spokój drzew".

Dendrologia, inaczej drzewoznawstwo, to — jak sama nazwa wskazuje — dział botaniki, zajmujący się nauką o roślinach drzewiastych. Jednak nieco inaczej definicję tę ukazuje debiutancki album zespołu 13 Drzew. Tytuł płyty, rezonujący bezpośrednio z nazwą grupy to przede wszystkim odzwierciedlenie różnych stadiów i rodzajów relacji międzyludzkich.

W sześciu piosenkach zawartych na minialbumie znajdziemy rodzące się zauroczenie, związek dusz i trwanie przy swoim boku, próby radzenia sobie ze stratą, a nawet zasmakowanie wolności. Nieprzypadkowo, bowiem muzyka folkowa, na której 13 Drzew opierają swoją twórczość, skupia się właśnie na relacjach i byciu razem, nawet jeśli nie oznacza to tylko łatwych chwil pełnych słońca. Zespół swoją twórczością przypomina nam, że nawet w dzisiejszym świecie, gdzie technologia przejmuje kolejne elementy naszej codzienności, drugi człowiek i relacja z nim może być czymś niezwykle ważnym.

Nie obchodzi nas Eurowizja. Blind Channel dla Eski Rock

Czym jest "Spokój drzew"?

Odzwierciedlenie tej analogi znajdujemy również w Spokoju drzew — najnowszym singlu promującym album Dendrologia. Z pozoru balladowe brzmienie utworu szybko przeistacza się w skoczne i pełne przebojowej energii, bazujące na gitarach, ukulele i perkusjonaliach.

"Spokój drzew" to sielankowy obraz słowno-muzyczny, na którym: on ukradkiem zerka, lecz waha się, a ona wyczekuje. Tłem tej romantycznej sceny stanowi niemrawo budzący się poranek. Uważni słuchacze doszukają się kontynuacji tej sielanki w utworze "Feniks" - dodają członkowie zespołu.

Album Dendrologia, na którym znalazły się znane już single: Jeszcze jeden grzech, Feniks, Truskawki i sny oraz najnowszy — Spokój drzew w opozycji do panujących trendów ma swoją premierę tylko w wersji fizycznej. Wydawnictwo w formacie CD, można zamówić na stronie wytwórni 33 Records.