Duxius w alternatywnej wersji singla Daredevil!

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Michał Żak Nowość od Duxius

Duxius w alternatywnej wersji singla "Daredevil"!

2023-03-10 14:11

Duxius to absolutny powiew świeżości na polskim rynku muzycznym. Liderce zespołu Edycie Rogowskiej nie brakuje pomysłów na zatrzymanie słuchacza i obdarowanie go nie tylko kanonadą zaskakujących dźwięków, ale i kadrów, tworząc przy tym przestrzeń do zatracenia się w lirycznej głębi. Dzięki temu Duxius to zupełnie kompletny projekt.

Singiel Daredevil zapoczątkował przygodę zespołu z debiutanckim albumem — Remanence. Utwór był do tej pory znany w polsko-angielskiej wersji językowej. Idąc jednak tropem nazwy grupy — Duxius, która odwołuje się do fuzji na przeróżnych płaszczyznach artystycznych, nie dziwi fakt, że znany już materiał ewoluuje, tworząc nowe projekty, czego przykładem jest utwór Daredevil w wersji alternatywnej.

To solidna dawka funk’owych brzmień, osadzonych w legendarnych wpływach lat 80. Piosenka opowiada o podróży poznania, jaką każdy odbywa w swoim życiu. Moment, kiedy dojrzewa w nas zrozumienie świata jest wyjątkowy — nie tylko emocjonalnie akceptujemy siebie takimi, jakimi jesteśmy, ale także otaczające nas zjawiska. Tytułowy „Daredevil”, będący uosobieniem śmiałości i odwagi tli się w wielu z nas, lecz często jest niezrozumiany, odbierany jako coś zbyt szalonego, niebezpiecznego.

Tak naprawdę “Daredevil” od razu powstał po angielsku. Finalnie zdecydowałam, że na płycie pojawi się jednak w mieszanej polsko-angielskiej wersji, aby zbadać reakcję słuchaczy. Po wydaniu albumu, na którym pojawiło się wiele utworów po polsku, zamarzyło mi się jednak powrócić do źródła tego utworu, który od początku odsłaniał mnie przed światem, odkrywał wszystkie moje karty. Siłą sprawczą w moim życiu są emocje i różnego rodzaju bodźce. Przeżywanie ich, próby rozszyfrowania kodu do samej siebie to całe moje życie. Teraz już wiem, czego potrzebuję, żeby zachować pewną równowagę i móc oddawać światu swoją energię, szczególnie tę wyrażoną artystycznie - Duxius o swoim najnowszym singlu.

Najlepsze wokalistki rockowe - Polska

Nadchodzą nowości!

Klip do odświeżonej wersji utworu Daredevil został stworzony razem z grupą młodych filmowców ze szkoły Art On The Run w Berlinie, którzy widząc występującą przed nimi artystkę, mogli wcielić się w prawdziwych maestrów swojego fachu. Nic więc dziwnego, że połączone w artystycznym biegu wrażliwości twórców starły się ze sobą, tworząc tym samym ujęcia wyjęte niczym z klimatów filmów Davida Lyncha.

Daredevil w wersji alternatywnej zapowiada serię nadchodzących premier spod szyldu Duxius, które złożą się na EP-kę domykającą zeszłoroczną premierę albumu Remanence.