Sabaton

i

Autor: Sabaton / screen z YouTube: Sabaton Sabaton

Sabaton w zaskakującym wydaniu - tym zaskoczyli dosłownie wszystkich!

2021-05-10 14:30

Muzycy legendarnej grupy Sabathon zaskoczyli nie tylko fanów z całego świata, ale też Rosjan - naszych wschodnich sąsiadów. Tym razem jest to przeróbka, a nie kolejny singiel w wydaniu szwedzkiej grupy heavy metalowej. Metalowcy udowodnili, że nadal pamiętają o historii, a ta jest dla nich bardzo istotna z wielu względów. Nie zastanawiali się długo nad pomysłem stworzenia okolicznościowego utworu.

Muzycy cofnęli się do wydarzeń sprzed lat. Decydując się na publikację i stworzenie swojej nowej piosenki wiedzieli, że wywołają tym niemałe emocje szczególnie wśród Niemców i Rosjan.

Nowa piosenka Sabaton - Defence of Moscow

Nowa piosenka Sabaton nosi tytuł Defence of Moscow. Jest to przeróbka jednego z utworów rosyjskiego artysty, szerzej znanego jako Radio Tapok. Utwór został opublikowany z okazji dnia zwycięstwa, które obchodzone jest w Rosjo dokładnie 9 maja. Tego samego dnia miała tez miejsce premiera nagrania.

Pol'and'Rock odwołany. Owsiak wystosował oświadczenie

Zespół zapewne liczył się z tym, że ich nowa piosenka z pewnością wywoła spora dyskusję. Okazała się, że sama idea zyskała większą rzeszę zwolenników niż przeciwników, choć głos tych drugich - mniej przekonanych co do słuszności tez stawianych przez członków zespołu Sabaton, też jest słyszalny i dostrzegalny w sieci.

Muzyk zespołu Sabaton opowiada o nowym utworze

Muzyk zespołu Sabaton opowiada o nowym utworze podczas rozmowy z dziennikarzami. - 9 maja to dzień zwycięstwa w Rosji, w którym wspomina się zwycięstwo nad Nazistami w II Wojnie Światowej. W tym roku przyłączamy się do obchodów publikując piosenkę zadedykowaną dzielnym mężczyznom walczącym w bitwie o Moskwę. Utwór został napisany po rosyjsku przez naszego przyjaciela, Radio Tapok. To bardzo mocna piosenka i uznaliśmy, że Sabaton powinien spróbować ją wykonać. Lubimy wszystkich zaskakiwać, a to wielka niespodzianka - mówi o pomyśle i muzycznej inicjatywie Pär Sundström z zespołu Sabaton  Wiadomo również, iż piosenka ukarze się na specjalnym i dedykowanym 7 calowym singlu w ciągu najbliższych tygodni.