'Nie pamiętamy tylko o tych, którzy poddają się po drodze' Debiuty fonograficzne zawsze smakują najlepiej. Szczególnie, jeśli czeka się na nie 20 lat.

i

Autor: Materiały prasowe

'Nie pamiętamy tylko o tych, którzy poddają się po drodze' Debiuty fonograficzne zawsze smakują najlepiej. Szczególnie, jeśli czeka się na nie 20 lat.

2021-05-24 13:55

Co łączy zdobywców Fryderyka Roberta Cichego, Jurka Zagórskiego (Natalia Przybysz), laureata Mateusza Trójki Marcina Pendowskiego, lauratkę prestiżowych nagród (między innymi Montreux Jazz Festival) Annę Serafińską, czołowego masteringowca polskich płyt Jacka Gawłowskiego i wschodzący talent producencki Maćka Wasio z przeszło 30-ką innych mniej i bardziej znanych muzyków i 13-ką innych producentów ? „Dust bowl desert night fantasies” – tak brzmi odpowiedź

„Gdyby zmixować w blenderze odpowiednie proporcje melancholii, introwersji i czułości z jednej strony z grunge’owym brudem, nocnym, pustynnym nastrojem i drapieżnym wokalem z drugiej wyszedłby nam właśnie on, prostolinijny i szczery songwriter z zamiłowaniem do bluesa, melodii i ocierania się o wokalne extrema. Zafascynowany siłami natury. Pielęgnujący swoją wolność. Piszący proste piosenki na gitarze.” – tak zaczyna się notka o autorze na portalach streamingowych, na których co dwa tygodnie, do momentu premiery 28.05., udostępniany jest kolejny singiel.

CO TAM W ŚRODKU GRA - ELEKTROLUXTORPEDA

Piotr Lato, bo o nim mowa, to w przeszłości również uczestnik popularnych programów telewizyjnych, takich jak Idol, The Voice of Poland, czy Big Brother. Jego intensywne przygody w mediach zaowocowały nawiązaniem wielu muzycznych znajomości, między innymi ze Zbyszkiem Hołdysem, legendą polskiego rocka, który dał mu swoją gitarę i otoczył opieką w wieku 20 lat. Gitary, jak sam mówi, nigdy nikomu nie odda, choć wielu chciało ją odkupić płacąc spore pieniądze. Dziś, po niemal 20 latach starań, Piotr Lato spełnił swoje muzyczne marzenie - jego debiutancki album „Dust Bowl Desert Night Fantasies” ujrzał światło dzienne, zaś oficjalna premiera krążka odbędzie się już 28 maja 2021 roku za pośrednictwem najpopularniejszych potrali streamingowych, takich jak Spotify, Tidal, Apple Music oraz Deezer.

„Dust Bowl Desert Night Fantasies” to emanacja miłości do muzyki, która przekona do siebie nawet najbardziej wymagających słuchaczy. Nietuzinkowy wokal, a także niezwykły klimat wydawnictwa świadczą o dużej wrażliwości artystycznej autora i są gwarancją jakości materiału zawartego na płycie.

Jak przekonuje sam zainteresowany, „Dust Bowl Desert Night Fantasies” to album, na który czekał długo. „Jak skomentować coś o czym marzyło się, do czego dążyło przez niemal 20 lat? Cóż, to nie jest płyta rozrywkowa. To zdecydowanie płyta nocna, hołd złożony nocy i tej pięknej wolnej od nadmiaru cywilizacji przestrzeni” - przekonuje. Muzyczny debiut Piotra Lato wydany został po części w wyniku zakończonej sukcesem akcji crowdfundingowej i bez wątpienia stanowi dowód na to, że marzenia faktycznie się spełniają i że warto wykorzystywać tę metodę.

Do jego muzycznych inspiracji zaliczyć można gatunki muzyki gitarowej: Blues, Grunge i Rock ale też Folk i Alternatywę. Inspirują go rozmaici wokaliści nurtów popularnych i offowych. Od Gospel i Soul po Electro. Jednak to wokaliści tacy jak Chris Cornell, Eddie Vedder, Robert Plant, Jim Morrison czy Scott Weiland wpłynęli na niego za młodu najmocniej.