Czy znasz film “Wszyscy jesteśmy Chrystusami”? Quiz dla fanów postaci Adasia Miauczyńskiego

i

Autor: AKPA Quiz z filmu "Wszyscy jesteśmy Chrystusami"

quizy

Kojarzysz film “Wszyscy jesteśmy Chrystusami”? Sprawdź w quizie, co pamiętasz z produkcji

2024-06-09 19:47

Marek Koterski to osoba szczególna dla polskiej kinematografii. To właśnie on wprowadził do polskiej popkultury postać Adasia Miauczyńskiego, która pojawiała się w różnych produkcjach filmowca. Kluczowe z pewnością pozostają jednak "Dom Wariatów", "Dzień Świra" i "Wszyscy jesteśmy Chrystusami" - jak dobrze znasz ostatnią ze wspomnianych? Rozwiąż quiz!

Marek Koterski rozpoczął działalność w przemyśle filmowym pod koniec lat 70., początkowo jako twórca filmów dokumentalnych i o charakterze edukacyjnym. Przełomowy okazał się być dla filmowca rok 1984, kiedy to swoją premierę miał, częściowo autobiograficzny, film Dom wariatów, w którym po raz pierwszy pojawiła się postać, będąca niejako alter ego twórcy - Adaś Miauczyński. Bohater ten pojawiał się w kolejnych projektach reżysera i scenarzysty: Życie wewnętrzne, Porno, Nic śmiesznego, Ajlawju, aż w końcu w 2002 roku na ekrany polskich kin trafił Dzień Świra, w którym w rolę Adasia, wtedy po raz drugi, brawurowo wcielił się Marek Kondrat. Produkcja cieszy się dziś statusem kultowej, a cztery lata później swoją premierę miała kolejna odsłona losów słynnej postaci, którą ponownie odegrał Kondrat.

Projekt zatytułowany Wszyscy jesteśmy Chrystusami na wielkie ekrany trafił w kwietniu 2006 roku. Film spotkał się z dużym uznaniem i został nagrodzony na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za reżyserię.

Tak zmienił się Marek Kondrat

"Wszyscy jesteśmy Chrystusami" - quiz z filmu

Jak dobrze pamiętasz ten film?

Rozwiąż poniższy quiz:

Czy znasz film “Wszyscy jesteśmy Chrystusami”? Quiz dla fanów postaci Adasia Miauczyńskiego

Pytanie 1 z 10
Kto wcielił się w postać młodszego Adasia?
Polska w dużych dawkach, czyli ROJST Millenium. SZKUTA MÓWI