Johnny Depp wraca w wielkim stylu. Na premierze nowego filmu polały się łzy (wideo)

i

Autor: CHRISTOPHE SIMON/AFP/East News Johnny Depp wraca w wielkim stylu. Na premierze nowego filmu polały się łzy (wideo)

Głośne filmowe premiery

Johnny Depp wraca w wielkim stylu. Na premierze nowego filmu polały się łzy (wideo)

2023-05-17 21:11

Johnny Depp jest tematem numer jeden 76. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. Najnowszy film z jego udziałem, “Kochanica króla” (w oryginale “Jeanne du Barry”) otworzył festiwal i otrzymał aż 7-minutowe owacje na stojąco. Publiczność oklaskiwała oczywiście nie tylko film, ale i powrót Deppa na salony po kilkuletniej banicji.

Johnny Depp, jak wszyscy wiemy, ma za sobą niezwykle trudny czas. Głośne rozstanie z Amber Heard, a następnie medialny proces i publiczne pranie brudów, mocno nadszarpnęły jego wizerunkiem. W efekcie aktor stracił szereg kontraktów, w tym role w “Piratach z Karaibów” i “Fantastycznych zwierzętach”. Teraz, po wygranej w rzeczonym procesie, powrócił w kolejnym filmie, który okazał się wielkim triumfem. Czy to oznacza, że Depp wraca do Hollywood? Nic z tych rzeczy.

“Kochanica króla” – film z Johnnym Deppem doceniony w Cannes. O czym opowiada i kiedy premiera w Polsce?

“Kochanica króla” przedstawia losy Jeanne Vaubernier (w tej roli reżyserka i współscenarzystka Maïwenn), młodej i ambitnej kobiety ze społecznych nizin, która wykorzystuje swoją inteligencję i powab, aby wspinać się po szczeblach drabiny społecznej. Staje się ulubienicą króla Ludwika XV (Johnny Depp), a ten dzięki niej odzyskuje apetyt na życie. Wbrew wszelkim konwenansom i etykiecie Jeanne przenosi się do Wersalu, wywołując skandal na dworze.

Film otworzył 76. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes, a na polskie ekrany trafi jesienią tego roku. Canneńska publiczność była zachwycona i nagrodziła “Kochanicę króla” gromkimi, 7-minutowymi brawami, co niezwykle wzruszyło Johnny’ego Deppa (jego łzy możecie zobaczyć na nagraniu poniżej).

Johnny Depp nie czuje się bojkotowany i ma „gdzieś” Hollywood

Festiwal w Cannes był też pierwszą okazją od czasu procesu z Heard, gdy Johnny Depp porozmawiał z dziennikarzami. Podczas konferencji prasowej przyznał, że czuł się bojkotowany, ale to już dla niego przeszłość. Podkreślił, że nie obchodzi go już Hollywood i nie zamierza na siłę dopasowywać się do obowiązujących tam standardów.

Czy teraz czuję ten bojkot? Nie, w ogóle. Nie czuję się bojkotowany przez Hollywood, bo nie myślę o Hollywood. Nie potrzebuję już Hollywood. Przyszło nam żyć w bardzo dziwnych i zabawnych czasach, w których wszyscy chcieliby być sobą, ale nie mogą. Muszą dopasować się do pozostałych. Jeśli chcesz żyć w taki sposób, to życzę powodzenia, mnie znajdziesz gdzieś po drugiej stronie – obwieścił Depp.

Jak dobrze znasz najsłynniejsze filmowe hity? QUIZ, który rozwiążą tylko prawdziwi znawcy kina

Pytanie 1 z 10
Której z poniższych części "Gwiezdnych wojen" nie wyreżyserował George Lucas?
Filmy quiz
OSCARY 2023 to chyba jakiś żart! Co się wydarzyło na gali filmowej? | To Się Kręci #11
Źródło: Johnny Depp wraca w wielkim stylu. Na premierze nowego filmu polały się łzy (wideo)