Najlepsze cytaty z polskich filmów lat 60. - QUIZ! Jak dobrze je pamiętasz?

i

Autor: REPRODUKCJA TOMASZ RADZIK SE / EAST NEWS / AKTOR ARCHIWUM DOMOWE ZDJECIE PORTRET SAMI SWOI WSZYSTKIE ZDJECIA NA HTTP://AGENCJA.SE.COM.PL Jak dobrze pamiętasz cytaty z polskich filmów lat 60.? QUIZ

QUIZY

Czy dobrze znasz słynne cytaty z polskich filmów lat 60-tych? Quiz!

2023-12-07 16:56

Na sukces filmu składa się kilkanaście czynników: reżyseria, dobór obsady, montaż, montaż dźwięku, wybór lokalizacji oraz oczywiście scenariusz! Niekiedy bywa tak, że to właśnie cytaty, dialogi, monologi, które padają w danej produkcji, okazują się kluczowe dla jego popularności. Bardzo mocno dotyczy to polskiego kina! Jak dobrze znasz cytaty z rodzimych filmów lat 60.? Sprawdź się w quizie!

Warstwa tekstowa to niezwykle istotna część filmów. To właśnie scenariusz staje się podstawą realizacji fabuły danej produkcji, a to, w jaki sposób został on stworzony ma bardzo duży wpływ na późniejszy sukces lub porażkę filmu. Dialogi, monologi czy nawet pojedyncze cytaty są w stanie natychmiast podbić serca odbiorców i stać się symbolem danej produkcji. Ze szczególnej wagi scenariusza od lat zdają sobie sprawę polscy filmowcy. Wiele stworzonych przez nich materiałów literackich cytowanych jest po dziś dzień.

ZOBACZ TAKŻE: Jak dobrze znasz cytaty z czasu PRL? Quiz

Jak Jerzy Skolimowski podbił Hollywood? Historia z Koprem

Czy dobrze pamiętasz cytaty z polskich filmów lat 60.? Quiz

Kto pisał scenariusze do filmów w latach 60.? Spod pióra Andrzeja Mularczyka wyszła jedna z najsłynniejszych polskich komedii - Sami Swoi. Przejmująca adaptacja Pasażerki to dzieło Andrzeja Munka i autorki słynnego słuchowiska, Zofii Posmysz. Monumentalny scenariusz do słynnego Jak rozpętałem drugą wojnę światową napisał sam reżyser produkcji, Tadeusz Chmielewski. 

Nie da się ukryć - cytaty z tych i innych produkcji z dekady lat 60. weszły już do historii, a nawet do codziennej mowy! Jak dobrze je znasz, pamiętasz? Sprawdź się w quizie!

Najlepsze cytaty z polskich filmów lat 60. - QUIZ! Jak dobrze je pamiętasz?

Pytanie 1 z 10
Dokończ cytat z filmu "Niewinni czarodzieje": "Pan jeszcze na coś czeka?"
Listen to "Wszystkie porażki Cezarego Pazury. Bankructwo, fobie, sodówka. MELLINA - Meller" on Spreaker.