ZZ Top - nowy album zespołu jest już dostępny! “RAW” to prawdziwy powrót do korzeni!

i

Autor: Materiały prasowe Nowe wydawnictwo legendarnej formacji

ZZ Top - nowy album zespołu jest już dostępny! “RAW” to prawdziwy powrót do korzeni!

2022-07-22 11:36

22 lipca premierę miał “RAW”, czyli nowy album ZZ Top – stworzony w wyjątkowych okolicznościach. Album wydany przez Shelter Records/BMG został nagrany w kultowym Gruene Hall w Teksasie, w połączeniu z nominowanym do nagrody GRAMMY dokumentem “ZZ Top: That Little Ol’ Band from Texas”. Reżyser filmu Sam Dunn szukał sposobu, aby wizualnie przedstawić, sposób w jaki zespół tworzył albumy na samym początku, z wszystkimi trzema członkami w tym samym pomieszczeniu i w tym samym czasie.

Klasyczny klimat „honky-tonk” Gruene Hall, założonego w 1878 roku, został wybrany na nieskrępowaną, zorientowaną na korzenie sesję, opisaną w nominowanym do nagrody Grammy dokumencie ZZ Top „That Little Ol’ Band From Texas. Film wyreżyserowany przez Sama Dunna i wydany przez Banger Films to wgląd w historię historycznego składu zespołu: Gibbons, Beard i Hill.

Co tam w środku gra - Keith Richards -Main Offender

...to był w bardzo realny sposób, powrót do naszych korzeni. Tylko my i muzyka, bez wielotysięcznej publiczności, bez stoisk z gadżetami, bez godzin na parkingu, bez kolejki autobusów wycieczkowych. Tylko my i muzyka. Już wtedy wiedzieliśmy, że to bardzo szczególna okoliczność, wszyscy w tym samym miejscu w tym samym czasie… i jaki to był czas! - zgodnie opowiadają Gibbons i Beard na notkach z wkładki albumu

Reżyser zasugerował, żebyśmy znaleźli sposób na zilustrowanie wczesnego stylu początku naszej trwającej ponad pięć dekad przygody. Gruene Hall, najstarsza sala taneczna w Teksasie, została wybrana jako odpowiednie tło, aby odtworzyć wygląd samych początków zespołu. Kiedy przyjechaliśmy, z zaskoczeniem zobaczyliśmy, że cały nasz sprzęt został tam przetransportowany, więc wraz z kamerami podnieśliśmy instrumenty i rozpoczęliśmy nieplanowany jam session. Na szczęście nasi inżynierowie sceniczni byli pod ręką z taśmami, aby zacząć nagrywać. Stało się to w istocie ścieżką dźwiękową do filmu, a teraz jest to także dźwiękowy dokument wczesnych początków ZZ Top. Dziś nadal pozostaje silny. - dodaje Gibbons.

“RAW” - szczegóły albumu

Wśród 12 utworów RAW znajdują się Certified Blues z pierwszego albumu ZZ Top, a także przełomowy dla zespołu La Grange z 1973 roku oraz Tush, Gimme All Your Lovin’, Legs i inne klasyki ZZ Top. Album został nagrany w ciągu jednego dnia co miało na celu utrzymanie całego procesu - jak zaznacza sam zespół – „w duchu prostoty” – jest to ukłon w stronę początków ZZ TOP.  Billy F. Gibbons odpowiada za produkcję, a za inżynierią stoi Jake Mann i Gary Moon. RAW został zmiksowany przez Ryana Hewitta. Album jest dostępny na 180-gramowym winylu, CD oraz na wszystkich platformach cyfrowych.

Tracklista “RAW”:

 1. Brown Sugar
 2. Just Got Paid
 3. Heard It On The X
 4. La Grange
 5. Tush
 6. Thunderbird
 7. I’m Bad, I’m Nationwide
 8. Legs
 9. Gimme All Your Lovin’
 10. Blue Jean Blues
 11. Certified Blues
 12. Tube Snake Boogie

Trasa koncertowa ZZ Top

Wydaniu albumu RAW towarzyszy trasa koncertowa "RAW WHISKEY TOUR", która rozpoczęła się 27 maja w San Diego w Kalifornii i obejmie ponad 100 koncertów ZZ Top w Ameryce Północnej.

Jak dobrze znasz zagraniczne kino lat '60?

Pytanie 1 z 10
Jak nazywała się siostra zamordowanej w Motelu Bates Marion, jak się okazuje, główna bohaterka “Psychozy” (1960)?