FREAK

i

Autor: Materiały prasowe

Zespół FREAK przedstawia " Lady w czerni"!

2023-01-23 11:08

Pochodzący z Lublina zespół FREAK, którego brzmienie na pewno przypadnie do gustu fanom ciężkich brzmień alternatywnym zacięciem, własnie zaprezentował klip do najnowszego singla! Kim jest "Lady w Czerni" i dlaczego musicie się tego dowiedzieć? Sprawdźcie klip!

Jak mówią o sobie sami członkowie lubelskiej grupy FREAK:

Zespół założyliśmy w 2017 roku w Lublinie. Nasza historia jest dość prosta. Jesteśmy trzema facetami, którzy przyjechali do wojewódzkiej stolicy po to, żeby wyrwać się z małomiasteczkowego piekiełka. Oprócz chęci podjęcia studiów w każdym z nas kiełkowało marzenie o graniu w zespole rockowym. Mimo pewnych różnic w muzyce, której słuchamy udało nam się znaleźć kompromis w naszej twórczości. Przez mieszankę stylów i różnych inspiracji ciężko nam dokładnie określić gatunkowo co gramy. Nazywamy to po prostu rockiem alternatywnym. Od początku istnienia grupy gramy w tym samym składzie: Bartek Dąbrowski (gitara, wokal, teksty), Mateusz Głowacki (perkusja), Jakub Masztalerz (bas). Nasza grupa stawia na prostotę, energię, chaos, autentyczność i tony chwytliwych melodii.

Zespół FREAK - rockowe brzmienie, które trzeba poznać!

Grupa jest obecna na rynku od sześciu lat i ma na swoim koncie sporo osiągnięć: występy w klubach i na undergroundowych festiwalach, wydanie EP-ki Out, która doczekała się premiery na fizycznym nośniku, premiera kilku pojedynczych singli i teledysków, udział w przeglądach kapel i występ na koncercie z okazji 40-lecia Azylu P. A to dopiero początek! Kapela rozkręca się na dobre, o czym najlepiej świadczy najnowszy kawałek!

Wielki powrót! Ville Valo o "Neon Noir" w Esce Rock.

Kim jest "Lady w Czerni"?

Swoją premierę właśnie miał najnowszy singiel zespołu, zatytułowany Lady w Czerni. Kim jest tytułowa "Lady" i jakie znaczenie niesie klip w reżyserii Bartka Dąbrowskiego?

Teledysk jest o samotności i zagubieniu Tytułowa "Lady w Czerni", to każda osoba zagubiona w używkach i poczuciu zagubienia Życiowe perturbacje prowadzą ją do eksperymentów na sobie i zabawy innymi ludźmi tylko po to, aby chwilowo zabić w sobie pustkę - mówi sam zespół.

Nirvana - jak dobrze znasz historię legendy grunge'u? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Z jakim innym legendarnym muzykiem skonfliktowany był Kurt Cobain?