FREAK

i

Autor: Materiały prasowe

muzyczne nowości

Zespół FREAK przedstawia kolejny singiel! Sprawdź, jak brzmi "Wybawca"

2024-04-15 14:42

Pochodząca z Lublina formacja FREAK właśnie wydała kolejny singiel. Tym razem grupa postawiła na kompozycję, zatytułowaną "Wybawca". Co oznacza tytuł kompozycji i z jakiej strony zespół zaprezentował się tym razem? Posłuchaj poniżej!

Grupa FREAK jest obecna na rynku od siedmiu lat i ma na swoim koncie sporo osiągnięć: występy w klubach i na undergroundowych festiwalach, wydanie EP-ki Out, która doczekała się premiery na fizycznym nośniku, premiera kilku pojedynczych singli i teledysków, udział w przeglądach kapel i występ na koncercie z okazji 40-lecia Azylu P. A to dopiero początek! Kapela rozkręca się na dobre! Jak mówi sama o sobie:

10 nowych artystów, którzy udowadniają, że rock żyje i ma się świetnie

Zespół założyliśmy w 2017 roku w Lublinie. Nasza historia jest dość prosta. Jesteśmy trzema facetami, którzy przyjechali do wojewódzkiej stolicy po to, żeby wyrwać się z małomiasteczkowego piekiełka. Oprócz chęci podjęcia studiów w każdym z nas kiełkowało marzenie o graniu w zespole rockowym. Mimo pewnych różnic w muzyce, której słuchamy udało nam się znaleźć kompromis w naszej twórczości. Przez mieszankę stylów i różnych inspiracji ciężko nam dokładnie określić gatunkowo co gramy. Nazywamy to po prostu rockiem alternatywnym. Od początku istnienia grupy gramy w tym samym składzie: Bartek Dąbrowski (gitara, wokal, teksty), Mateusz Głowacki (perkusja), Jakub Masztalerz (bas). Nasza grupa stawia na prostotę, energię, chaos, autentyczność i tony chwytliwych melodii.

Kim jest "Wybawca"?

Zespół w niedzielę 14 kwietnia wydał nowy singiel, zatytułowany Wybawca - o czym jest ta kompozycja?

Singiel "Wybawca" opowiada o wewnętrznej walce z napotkanymi trudnościami . Utwór mówi o chwilowych uniesieniach, które napędzane są wiarą w siebie. Przeplatają się one jednak z momentami zwątpienia, rozgoryczenia i ogólnego zgorzknienia. Podmiot liryczny waha się między autodestrukcja a wręcz wiarą w swoje auto-wybawcze moce.Kwestia wewnętrznego sporu nie zostaje jednak rozwiązana dając do zrozumienia, że bohater utworu będzie wieść życie pełne wiary ale jednocześnie wątpliwości dotyczących siebie, bliskich i świata.