Wodecki / Pater - okładka

i

Autor: Materiały prasowe - autor Krzysztof Kuki Iwański

muzyczne nowości

"Zacznij od Bacha" i posłuchaj Wodeckiego w nowym wydaniu! Płyta "Wodecki/Pater" już jest!

2024-05-17 10:01

Światło dzienne ujrzał kolejny singiel zapowiadający płytę „Wodecki/Pater”, utwór „Zacznij od Bacha". W kompozycji gościnnie wystąpili Paulina Przybysz i Piotr Odoszewski.

„Zacznij od Bacha” jest pierwszą aranżacją, za którą się zabrałem. W tamtym czasie myślałem sobie…ok, jeśli uda mi się zaaranżować jeden z hitów Zbyszka i będę z tego zadowolony, to będzie dobrze. I tak, jestem zadowolony, a w szczególności z wykonania tej piosenki przez Paulinę Przybysz, Piotra Odoszewskiego i cały zespół, za co im dziękuję - Kamil Pater.

Rockoskop: oto nasz przegląd dyskografii zespołu REPUBLIKA

O wydawnictwie

„WODECKI / PATER” (zespół ma taką samą nazwę, jak tytuł płyty), to album, który powstał dzięki zaproszeniu gitarzysty, kompozytora i producenta muzycznego Kamila Patera do stworzenia nowych aranżacji piosenek Zbigniewa Wodeckiego przez organizatorów dwóch festiwali: WODECKI TWIST i ŻYWIEC MĘSKIE GRANIE. Początkowo projekt miał zostać zaprezentowany podczas koncertów w ramach wyżej wymienionych festiwali, natomiast odbiór publiczności i zainteresowanie projektem zadecydowało o wydaniu albumu pt. "WODECKI / PATER" nakładem Mystic Production. 

Kamil Pater rozpoczynając pracę nad koncertem potrzebował impulsu, który pobudzi go twórczo. Wyobraził sobie spotkanie z młodym, debiutującym Zbyszkiem Wodeckim, który prosi o opracowanie aranżacji muzycznych swoich świeżo napisanych piosenek. W konsekwencji do roli wokalistów występujących na koncercie Kamil zaprosił młodych, jeszcze nie tak rozpoznawalnych artystów takich jak: Wiktor Dyduła, Piotr Odoszewski, Dawid Tyszkowski czy Wiktor Waligóra, którzy dzięki swojej młodości przypomnieli niezwykłą energię zawartą piosenkach Zbigniewa Wodeckiego i stali się odzwierciedleniem koncepcji Kamila Patera, który chciał pracować z muzyką Zbyszka jakby została ona wydana po raz pierwszy w 2023 roku. Poza debiutującymi artystami na albumie będzie można usłyszeć Paulinę Przybysz, Natalię Przybysz, Justynę Święs. Zespół instrumentalistów składa się w dużej mierze z muzyków, z którymi Pater przyjaźni się i gra na co dzień , a są to: Kuba Staruszkiewicz, Olo Walicki, Hubert Pilarski, Tomasz Ziętek, Andrzej Rękas, Michał Jan Ciesielski, Anna Prokopczuk–Kwapniewska, Andrzej Rękas, Michał Wandzilak, Darek Sprawka.

Nagrania zostały zarejestrowane podczas koncertów Żywiec Męskie Granie, a współproducentami płyty są agencja koncertowa Live, Fundacja im. Zbigniewa Wodeckiego oraz Mystic Management. Premiera albumu ma miejsce w piątek 17 maja.

Oto nasz ranking hymnów Męskie Grania: