YUNGBLUD z singlem “The Emperor”. To nowy hymn futbolu akademickiego ESPN!

i

Autor: Materiały prasowe Nowy numer od YUNGBLUD

YUNGBLUD z singlem “The Emperor”. To nowy hymn futbolu akademickiego ESPN!

2022-08-09 9:15

Cieszący się międzynarodowym uznaniem, wielokrotnie nagradzany brytyjski muzyk YUNGBLUD wydaje swój nowy singiel „The Emperor”. Utwór pochodzi z nadchodzącej płyty, która ukaże się już 2 września.

Urodzony w Yorkshire w Anglii multiinstrumentalista YUNGBLUD (aka Dominic Harrison) gra na gitarze, basie, pianinie i perkusji. Po gitarę sięgnął już jako dwulatek, a pierwszy utwór napisał mając 10 lat. Debiutował imienną EP-ką, po której wypuścił album 21st Century Liability (2018). W październiku 2019 ukazała się kolejna EP-ka the underrated youth, która znalazła się w pierwszej dziesiątce albumów w Wielkiej Brytanii. W kolejnym roku artysta znalazł się na tzw. shortliście BBC Sound of 2020, a także zdobył nagrodę NME za najlepszy teledysk. W grudniu 2020 do sprzedaży trafiła płyta weird! z takimi hitami jak god save me, but don’t drown me out, weird!, strawberry lipstick i cotton candy. Album w ciągu pierwszego tygodnia rozszedł się w nakładzie 39 tysięcy egzemplarzy i zadebiutował na szczycie zestawienia w UK. Rzadko pojawia się artysta taki jak YUNGBLUD, który dla całego pokolenia Z stał się rockandrollowym idolem z plakatu. Nieustannie opowiadając się za dziwakami, odmieńcami i osobami z marginesu społecznego, YUNGBLUD zgromadził legiony oddanych fanów z całego świata, którzy co wieczór przychodzą na jego wyprzedane koncerty i z taką pasją wykrzykują każde słowo jego piosenek, jakby od tego zależało ich życie. Dzięki uznaniu takich legend rocka jak Mick Jagger, Ozzy Osbourne, Steve Jones i Dave Grohl, YUNGBLUD jest na najlepszej drodze, by osiągać kolejne sukcesy.

YUNGBLUD - wywiad na temat nowego albumu. „Nigdy nie byłem tak podekscytowany!”

YUNGBLUD z singlem “The Emperor”

Nowy utwór został wybrany jako oficjalny hymn sezonu futbolu akademickiego ESPN. Do wcześniejszych artystów wybranych do ścieżki dźwiękowej tej głośnej kampanii telewizyjnej należą Imagine Dragons (Natural), Juice WRLD (Come & Go) i Thirty Seconds To Mars (Walk On Water).

To ogromny zaszczyt, że moja piosenka „The Emperor” została wybrana jako hymn ESPN. Napisałem ją, gdy miałem siedemnaście lat; wtedy był to po prostu wybuch niefiltrowanej energii. Wiedziałem, że pewnego dnia będzie mieć swój moment. Przez lata grałem ją na żywo, ale do tej pory nie było odpowiedniej chwili, aby ją wydać. Futbol akademicki jest ogromną częścią amerykańskiej kultury, a dawanie ludziom energii to wszystko, o czym marzę. Nie mogę się więc doczekać, aż „The Emperor” przyniesie tę energię fanom i graczom przez cały sezon. - mówi artysta.

“YUNGBLUD” - kiedy premiera nowego albumu artysty?

2 września YUNGBLUD wyda swój długo oczekiwany tytułowy album studyjny. Płyta zawiera wcześniej wydane i uwielbiane przez fanów The Funeral, Don’t Feel Like Feeling Sad Today i Memories z Willow. Płyta YUNGBLUD jest już dostępna w przedsprzedaży. YUNGBLUD niedawno zakończył swoją wyprzedaną trasę koncertową LIFE ON MARS po Europie, Australii i Nowej Zelandii. W październiku 24-letni muzyk uda się w niedawno ogłoszoną trasę „INTERNATIONAL AS FUCK” po Europie i Wielkiej Brytanii.